Red Bull Bieg Zbójników – Pierwszy Polski Przygodowy Bieg Narciarski Pod Górę – Białka Tatrzańska

red-bull-bieg-zbojnikow

15 lutego 2014r. w Białce Tatrzańskiej odbędzie się spektakularny bieg narciarski Red Bull Bieg Zbójników. Zawody są otwarte dla wszystkich, którzy kochają biegówki, mają ducha rywalizacji, a masowe zimowe szaleństwo to ich żywioł! Uczestnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę pod górę, podczas której będą musieli wykazać się odwagą, siłą i sprytem. Zwycięzca pojedzie na światowy finał Red Bull NordiX do Sztokholmu, gdzie zmierzy się z międzynarodowym gronem biegaczy!

Meta biegu znajdować się będzie na Jankulakowskim Wierchu. Zawodnicy będą mogli poczuć się jak bohaterowie zbójnickich legend. Droga na szczyt obfitować będzie w naturalne przeszkody, które będą mogły wybić biegaczy z rytmu. Jak głoszą góralskie historie, aby dołączyć do grona zbójników, należało podołać próbom i udowodnić swoje umiejętności oraz waleczny charakter. Te cechy również będą poszukiwane wśród zawodników.

Red_Bull_NordiX_fot

„Jeśli myślałeś, że narciarstwo biegowe jest nudne, ten bieg zmieni Twoje zdanie!” – powiedziała Anna Guzik, instruktorka narciarstwa zjazdowego i biegowego, zaangażowana w organizację zawodów. Drugi z ekspertów, Krzysztof Horecki, który prócz tego, że jest pasjonatem tej dyscypliny, zajmuje się także opracowywaniem tras biegowych oraz profili skoczni narciarskich.

„Impreza odbędzie się na profesjonalnie przygotowanych trasach biegowych, zgodnych z parametrami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Uczestnicy będą mogli biec techniką klasyczną i łyżwową. Dozwolone jest także „mieszanie” obydwu stylów w rywalizacji. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, na pewno spodoba się fanom biegówek. Nie mogę się doczekać tego wydarzenia!” – mówił Krzysztof Horecki, Dyrektor Sportowy biegu.

Competitors - Action

Red Bull Bieg Zbójników to zawody skierowane do wszystkich kobiet i mężczyzn (warunkiem regulaminowym jest ukończone 18 lat), którzy kochają biegówki. Zwycięzca rywalizacji w Białce Tatrzańskiej, będzie miał szansę startu w Red Bull NordiX w Sztokholmie (marzec, 2014)!

Jeśli choć raz w życiu marzyłeś, by poczuć się, jak zbójnik, weź udział i stwórz swoją własną legendę!

Więcej informacji, zapisy oraz szczegółowy regulamin znajdą państwo na stronie Redbullbiegzbojnikow.pl