II Międzynarodowy Puchar Polski Lekarzy, Farmaceutów i Adwokatów – Narciarstwo Alpejskie i Klasyczne

lek1

Sport-Klinika we współpracy ze Śląską Izbą Lekarską, Śląską Izbą Aptekarską oraz Okręgową Izbą Adwokacką w Katowicach podjęły się organizacji II Międzynarodowego Pucharu Polski LEekarzy, Farmaceutów i Adwokatów w narciarstwie alpejskim i klasycznym.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 31.01. – 02.02.2014 r.

Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Narciarski oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej – oddział śląski.

Formuła wydarzenia będzie analogiczna do roku ubiegłego. Pierwszy dzień poświęcony będzie interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej, zatytułowanej „Medycyna, Farmacja, Prawo i Sport”. W tym roku dołączyła do nas Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach, dlatego urozmaicony zostanie program Konferencji: zaplanowaliśmy powiązane ze sobą 3 moduły tematyczne: prawny, medyczny i sportowy.

Prelegenci zaprezentują tematy dotyczące prewencji urazów na stoku, sposobów zabiegowego i rehabilitacyjnego leczenia najczęstszych kontuzji, właściwego doboru sprzętu, jak również odpowiedzialności prawnej na stoku.

Nasz Gość Specjalny – pan Józef Łuszczek – mistrz świata z Lahti w 1978 roku w biegu na 15 km – porówna współczesne narciarstwo biegowe z własnymi doświadczeniami startowymi.

Konferencja odbędzie się w Sport-Klinice w piątek 31.01.2014 w godzinach 9.0014.00. W piątek w godzinach popołudniowych oraz drugiego dnia (sobota) w Wiśle odbędą się zawody sportowe w narciarstwie alpejskim, trzeciego dnia na Kubalonce – w narciarstwie biegowym. Zawodom towarzyszyć będą liczne atrakcje, między innymi organizację między innymi zawodów na wesoło lekarzy, farmaceutów i adwokatów.

lek2