Cztery tygodnie do Polish Freeskiing Open 2014

Początek nowego roku przynosi kilka świeżych informacji na temat 11. edycji Polish Freeskiing Open, która odbędzie się w dniach 31 stycznia1 lutego na stoku Harenda w Zakopanem.

Przede wszystkim organizatorzy zapowiadają, że w snowparku przygotowywanym w tym roku przez ekipę Hors Bros pojawią się nowe przeszkody. Najciekawszą będzie długi na 10 i wysoki na 2,5 metra a-frame połączony z wallridem, który pozwoli zawodnikom na eksperymenty z liniami przejazdu i kreatywne łączenie tricków. Tych, którzy obawiają się o warunki panujące w górach uspokaja Andrzej Lesiewski, organizator zawodów – „Na Harendzie czekają w gotowości nowe armatki śnieżne. W połowie stycznia do Polski mają wrócić mrozy, więc śniegu nie powinno zabraknąć. Przez 10 lat impreza odbywała się niezależnie od tego czy śniegu było pod dostatkiem, czy musieliśmy go przywozić na stok. Tradycyjnie więc, jeżeli ktoś chce pojeździć w dobrym snowparku powinien wybrać się pod koniec stycznia do Zakopanego.”

TG_130126_PFO_6573

Drugą ciekawą informacją jest fakt dołączenia firmy Aprilia do grona partnerów imprezy. W związku z tym do jednego z uczestników tegorocznych zawodów powędrują kluczyki do nowiutkiego skutera tej znakomitej włoskiej marki. W sumie pula nagród sięga już wartości 40 000 złotych, a poza 10 tysiącami w gotówce znalazły się w niej także nagrody rzeczowe od firm The North Face, Red Bull Mobile, Rexona, GoPro i Armada Skis.

TG_130125_PFO_5712

Poza zdobywcami najwyższych miejsc w konkurencjach big air i rails nagrodzeni zostaną także zawodnicy, którzy zaprezentują najlepsze ewolucje (Best Trick) oraz riderzy, którzy pokażą się z najlepszej strony w czasie Night Session (best performance). Podobnie jak w minionych latach przyznane zostanie też kilka wyróżnień dla wybranych uczestników.

TG_130125_PFO_5522

Do Mistrzostw Polski we Freeskiingu pozostały już tylko 4 tygodnie. Do startu można się zgłosić za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.pfopen.pl. Rejestracja potrwa do 27 stycznia.

Zdjęcia: Tomek Gola – www.gola.pro