Projekt Zima TVN – Tauron Bachleda Ski

W niedzielę (9. lutego) zakończyła się czwarta impreza z cyklu Projekt Zima TVN, realizowanego wspólnie z programem Tauron Bachleda Ski. Tym razem miłośnicy białego szaleństwa spotkali się na Palenicy w Szczawnicy. Do końca całej akcji zostały jeszcze trzy przystanki.

Szczawnica-2

Podczas czwartej nie zabrakło atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Jak co tydzień zostały rozegrane zawody w slalomie gigancie oraz konkursy z nagrodami. Do wygrania były między innymi najnowsze narty firmy Head o wartości blisko 3 tys. złotych. Można było również skorzystać z porad doświadczonych instruktorów i poprawić swoją technikę jazdy na nartach oraz przetestować najnowszy sprzęt.

Szczawnica-1

Specjalnymi gośćmi wydarzenia byli szykująca się do wyjazdu do Soczi Karolina Riemen – Żerebecka i Andrzej Bachleda – Curuś. Wspólnie z prowadzącą program Omeną Mensah zachęcali telewidzów do udziału w zabawie na stoku, a także przybliżyli wszystkim świat olimpijskiej rywalizacji. Nasza reprezentantka z optymizmem patrzy na starty w Rosji, ale wie też, że wiele zależy od szczęścia dlatego nie chciała mówić o swoich szansach na medal: “Biegacze, łyżwiarze, czy nawet skoczkowie mają po kilka startów, a więc i kilka szans na pokazanie się z najlepszej strony. W skicrossie mam tylko jeden przejazd – tu nie ma powtórek. Nawet w sytuacji, gdy w wyniku błędu którejś z rywalek dojdzie to kontaktu, czy kolizji na trasie to sędziowie mogą ukarać ją dyskwalifikacją, ale ja nie dostaję drugiej szansy – więc poza znakomitym przygotowaniem bardzo ważny jest też pierwiastek szczęścia lub przynajmniej unikanie sytuacji pechowych. Przez lata startów w Pucharze Świata nauczyłam się już jak walczyć o najlepszą pozycję na torze, jednak to są igrzyska – każdy daje 100% swoich możliwości. Nikt nie odpuszcza bo wie, że kolejna taka szansa dopiero za 4 lata. Walka na torze będzie ostrzejsza.

W ostatni weekend lutego Projekt Zima TVN odbędzie się na Szymoszkowej w Zakopanem – 28.02.2014 – 02.03.2014

Więcej informacji odnośnie projektu TAURON Bachleda Ski znaleźć można na stronie internetowej Tauronbachledaski.pl oraz na Facebook.com/TauronBachledaSki.

Szczawnica-3