Ostatnie eliminacje AZS Winter Cup za nami

W piątek (21. lutego) na stoku zakopiańskiej Harendy odbyły się ostatnie w tym sezonie eliminacje AZS Winter Cup. Już za tydzień (1. marca), w tym samym miejscu, odbędzie się Wielki Finał imprezy, podczas którego najlepszy zawodnik bądź zawodniczka całego cyklu odbierze nagrodę główną jaką jest samochód osobowy.

AZS_WInter_Cup

Lekki mróz, który panował w nocy i nad ranem w Zakopanem pomógł organizatorom przygotować trasę na kolejne zawody cyklu AZS Winter Cup. W imprezie, której patronem jest Tauron Bachleda Ski, udział wzięło blisko 90 studentów z kilkunastu uczelni wyższych.

Winter_cup2

Jak zwykle rywalizacja rozpoczęła się od slalomu giganta. Wśród kobiet, po pierwszym przejeździe prowadziła o 0,05 sek. Karolina Klimek z ALK Warszawa. Drugi przejazd nieznacznie wygrała Ania Berezik, wyprzedzając Karolinę łącznie o 0,03 sek. i odnosząc tym samym swoje siódme zwycięstwo w zawodach AZS Winter Cup w tym sezonie.

Niestety w slalomie reprezentantce AWF Katowice nie poszło tak dobrze. W końcowym odcinku popełniła błąd i wypadła z trasy, czym być może pozbawiła się szans na zdobycie nagrody głównej. Na szczęście nie załamała się i jak powiedziała na mecie: „O wszystkim zdecydują zawody finałowe, które są punktowane podwójnie”.

Winter_cup1

W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny znowu okazał się Jakub Ilewicz, reprezentujący AWF Katowice, osiągając najlepsze łączne czasy zarówno w slalomie gigancie jak i slalomie. Kuba wygrał w tym sezonie wszystkie zawody AZS Winter Cup, na których się pojawił.

Podczas Wielkiego Finału na Harendzie wszystko może się jeszcze wydarzyć. Czy Anna Berezik i Jakub Ilewicz rozstrzygną walkę o nagrodę główną między sobą, czy ktoś jeszcze włączy się do tej rywalizacji? Kto odjedzie nowym samochodem? Tego wszystkiego dowiemy się już w sobotę (1. marca) w Zakopanem.

AZS_Winter_Cup2

Więcej informacji odnośnie projektu TAURON Bachleda Ski znaleźć można na stronie internetowej Tauronbachledaski.pl oraz na Facebook.com/TauronBachledaSki.