65 Memoriał im. Kornela Makuszyńskiego w marcu w Zakopanem – Koziołki na start!

Po raz 65 w Zakopanem odbędzie się Memoriał im. Kornela Makuszyńskiego- Zawody Koziołka Matołka. Impreza odbędzie się w dniach 8-9 marca. W imieniu organizatora zapraszamy wszystkich fanów dobrej zabawy i rodzinnej jazdy na nartach!

1510018_593792394022529_1722819632_n

Celem zawodów, jest propagowanie pięknej, polskiej literatury i zachęcanie do sportowej aktywności. Impreza przeznaczona jest dla całych rodzin, które chcą zmierzyć się w rywalizacji na nartach i snowboardach. Swoich sił w osobnych kategoriach mogą próbować zarówno mamy, tatusiowie a przede wszystkim najmłodsze pociechy. Panie rywalizować będą o Puchar Panny z Mokrą Głową, a panowie o Puchar Szatana z Siódmej Klasy.

Niewiele imprez sportowych dla dzieci może poszczycić się tak długą tradycją jak Zawody Koziołka Matołka. Memoriał Kornela Makuszyńskiego na stałe wpisany jest w zakopiański kalendarz imprez, dlatego również w tym roku rywalizacji najmłodszych zabraknąć nie może – przekonują Wojciech Sularz oraz Wojciech Gajewski przedstawiciele organizatorów.

Uczestnicy Zawodów Koziołka Matołka będą mieli okazję sprawdzić się w skokach narciarskich, łyżwach, slalomie gigancie na nartach oraz snowboardzie. Dla najlepszych przewidziano nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy i medale.

Na wszystkich, którzy wezmą udział w imprezie czeka szereg atrakcji dodatkowych. Emocje podgrzewać będzie góralska kapela, a z Pacanowa przybędzie sam Koziołek Matołek.

Więcej szczegółów dotyczących imprezy znaleźć można na Koziolekmatolek.com oraz na profilu FB

plakat_koza_68x40