Jakub Ilewicz zwycięzcą Wintercup 2013/2014!

W niedzielę (2. marca) na stoku narciarskim Harenda w Zakopanem odbyły się finałowe zawody tegorocznego AZS Winter Cup. W czasie imprezy przyznana została nagroda dla najlepszego zawodnika całego cyklu – samochód osobowy ufundowany przez Tauron Bachleda Ski.

AZS_winter_cup3

Walka już po raz trzeci toczyła się o naprawdę poważną nagrodę -samochód, tym razem był to VW Up. Znaczenie tej nagordy jest tym większe, że na niektórych zawodach rangi FIS w Słowacji czy Czechac można wygrać szampon albo czekoladę. Do ostatniej edycji nie było wiadomo, kto zgranie samochód. Głównymi kandydatami byli Ania Berezik i Jakub Ilewicz, matematyczne szanse mieli również Karolina Klimek i Wojtek Szczepanik.

Wiele osób obawiało się o warunki na Zakopiańskiej Harendzie. Ten stok, który już tyle razy gościł akademickie zawody został poddany ciężkiej próbie. Temperatura powyżej zera i duże nasłonecznienie spowodowały, że na trasie szybko zrobiło się miękko, jeżeli chciało się osiągnąć dobry wynik nie można było pozwolić sobie na błędy, gdyż ich cena była większa niż wtedy, gdy jest twardo.

AZS_Winter_cup2

Podczas pierwszego przejazdu najlepiej poradziła sobie Karolina Klimek. Liderka klasyfikacji generalnej – Ania Berezik sama przyznała, że „przespała swój przejazd” i na półmetku zajmowała trzecie miejsce. Straty starała się odrobić podczas drugiego przejazdu, ale Karolina nie dała sobie odebrać prowadzenia. Zwycięstwo Karoliny nie zmieniło jednak sytuacji w klasyfikacji generalnej, którą wygrała Berezik. Reprezentantka AWF Katowice była najszybsza w obu przejazdach slalomu, czym przypieczętowała końcowy triumf w generalce również w tej konkurencji.

Po raz kolejny w tym sezonie swoją klasę udowodnił Kuba Ilewicz, wygrywając zarówno slalom i slalom gigant potwierdził, że bez dwóch zdań to on był w tym roku najlepszy w Wintercup’ach i to on zasłużył na główną nagrodę. Najlepszym tego potwierdzeniem są słowa jego głównej rywalki Anny Berezik: „Kuba od początku sezonu jeździł jak natchniony, więc ta nagroda jak najbardziej się mu należała”.

AZS_winter_cup1

Z dziesięcioma zwycięstwami na koncie triumfował zarówno w klasyfikacji generalnej slalomu jak i giganta. Po dojechaniu do mety ostatnich zawodów nie ukrywał szczęścia, a swój sukces uczcił łykiem szampana. Kluczyki do Volkswagena wręczył zwycięzcy Andrzej Bachleda-Curuś, który obserwował finałową rywalizację studentów.

Zawody na Harendzie zakończyły dwunastą edycję AZS Winter Cup. Wiceprezes AZS Środowisko Warszawa, Dariusz Piekut nie krył zadowolenia z wysokiego poziomu imprezy oraz frekwencji podczas zawodów i zapowiedział, że niedługo zaczną się przygotowania do kolejnego sezonu, oby zima za rok nie utrudniała organizatorom życia tak jak w tym roku.

AZS_Winter_cup4

Wyniki klasyfikacji generalnej:

Slalom gigant kobiet:

 1. Anna Berezik (AWF Katowice) – 480pkt
 2. Karolina Klimek (ALK Warszawa) – 420pkt
 3. Urszula Horeczy (Uniwersytet Jagielloński) – 340pkt

Slalom kobiet:

 1. Anna Berezik (AWF Katowice) – 480pkt
 2. Karolina Klimek (ALK Warszawa) – 440pkt
 3. Klaudia Górecka (AGH Kraków) – 340pkt

Klasyfikacja drużynowa kobiet:

 1. ALK Warszawa – 1677pkt
 2. Uniwersytet Jagielloński – 1512pkt
 3. AWF Katowice – 1325pkt

Slalom gigant mężczyzn:

 1. Jakub Ilewicz (AWF Katowice) – 600pkt
 2. Wojciech Szczepanik (ALK Warszawa) – 540pkt
 3. Jakub Wyporek (AWF Kraków) – 420pkt

Slalom mężczyzn:

 1. Jakub Ilewicz (AWF Katowice) – 600pkt
 2. Wojciech Szczepanik (ALK Warszawa) – 470pkt
 3. Sebastian Białobrzycki (AWF Katowice) – 465pkt

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn:

 1. AGH Kraków – 4158pkt
 2. PŚl Gliwice – 3688pkt
 3. AWF Katowice – 3294pkt

Więcej informacji odnośnie projektu TAURON Bachleda Ski znaleźć można na stronie internetowej Tauronbachledaski.pl oraz na Facebook.com/TauronBachledaSki.