Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu zaprasza na skitury!

Marzec i kwiecień to najlepsza część sezonu, by spróbować narciarskich wycieczek. W Tatrach panują całkiem dobre warunki, a według najnowszych prognoz pod koniec tygodnia w górach znów spadnie śnieg.

Skituring to najprostszy i najwygodniejszy sposób, by uciec od kolejek i tłumów na stokach. Narty z odpowiednimi wiązaniami i foki wystarczą by zapomnieć o wyciągach i szukać swoich własnych linii zjazdu.

MensBackcountry_12_low

Warto na początku skorzystać z porad kogoś bardziej doświadczonego. Wskazówki dotyczące obsługi sprzętu, wyboru trasy i techniki podchodzenia pozwolą w pełni cieszyć się możliwościami jakie daje ta forma aktywności fizycznej. Bardzo ważną sprawą jest również wiedza na temat zagrożeń i umiejętność obsługi sprzętu lawinowego. Bez tych podstaw nikt nie powinien oddalać się od granic ośrodków narciarskich” – mówi organizator akcji, w ramach której w Tatrach odbywają się szkolenia lawinowe, skiturowe i skialpinistyczne.

W miniony weekend uczestnicy jednego z kursów odbyli dwie wycieczki, w ramach których zjechali z Przełęczy pod Kopą Kondracką, Świnickiej Przełęczy i Zawratu. Kolejne szkolenie skiturowe odbędzie się w dniach 4 – 6 kwietnia, planowana jest wycieczka ze Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich do Schroniska Murowaniec. W marcu i kwietniu odbywały się będą także kursy lawinowe.

MensBackcountry_25_low

Wszelkie informacje na te-mat ich programu i dostępności miejsc znaleźć można na stronie: Kursylawinowe.pl

Partner akcji: TPN, TOPR