Podsumowanie sezonu eventowego 2013/2014

Tej zimy pod patronatem Tauron Bachleda Ski odbyło się aż 40 imprez narciarskich w przeszło 20 ośrodkach w Polsce. Zawodnicy w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania mieli okazję wziąć udział w rywalizacji na śniegu.

Pod koniec marca odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody pod patronatem. Pomimo trudnych warunków jakie panowały zimą w górach, udało się rozegrać prawie wszystkie zaplanowane imprezy. Łącznie odbyło się ich 40, co złożyło się na 60 dni na śniegu.

MPA_Kasprowy

Najmłodsi, urodzeni w latach od 2002 do 2010, bawili się i rywalizowali w Pucharze Tauronka. Zawodnicy i zawodniczki z grupy wiekowej Juniorów Młodszych (roczniki 1998 i 1999) oraz Młodzików (2000 i 2001) ścigali się w 6. imprezach Młodzieżowego Pucharu Polski. Ich starsi koledzy i koleżanki uczestniczyli w walce o samochód osobowy podczas kolejnej edycji AZS Winter Cup.

W ramach eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów PZN narciarze z całego kraju 11 razy walczyli na trasach gigantowych, a 5 razy mieli okazję zmierzyć się w slalomie.

W marcu w słowackiej miejscowości Jasna rozegrano Alpejskie Mistrzostwa Polski w konkurencjach technicznych, gdzie dobrze zaprezentowali się zawodnicy wspierani przez projekt Tauron Bachleda Ski. Maciej Bydliński wywalczył trzy medale – złoty w dwuboju slalomowym oraz srebra w slalomie i gigancie. Katarzyna Wąsek wróciła do kraju z dwoma medalami – srebrem w dwuboju slalomowym oraz brązem w slalomie.

MPP_Krynica

Razem z Projektem Zima TVN Tauron Bachleda Ski zawitał do siedmiu ośrodków narciarskich w Polsce. Wraz z gwiazdami, do kibicowania podczas igrzyskach olimpijskich w Soczi oraz uprawiania sportów zimowych zachęcali Karolina Riemen-Żerebecka, Katarzyna Wąsek oraz Maciej Bydliński.

Udało nam się zrealizować praktycznie w całości nasze zamierzenia jesienne. Odbyły się wszystkie duże narciarskie cykle. Wyjątkowo dobrze wyszła nam współpraca ze stacją TVN, dzięki której ludzie mogli zobaczyć polski śnieg i dobrze się bawić. Myślę, że sezon był naprawdę bardzo udany.” – podsumował sezon Andrzej Bachleda-Curuś, pomysłodawca projektu, który obserwował rywalizację w czasie większości z zorganizowanych imprez.

Szymoszkowa_TVN

Zakończył się kolejny sezon pełen pozytywnych sportowych emocji, których miłośnikom narciarstwa z całej Polski dostarczył program Tauron Bachleda Ski. Jak wyglądała rywalizacja w czasie zawodów i jak bawili się ich uczestnicy zobaczyć można na stronach Tauronbachledaski.pl oraz Facebook.com/TauronBachledaSki.