XVII Memoriał Piotra Malinowskiego już w sobotę na Hali Gąsienicowej

Jeszcze tylko dziś do północy można zapisać się na najbardziej znane zawody skialpinistyczne w Polsce – Memoriał połączony z zakończeniem sezonu odbędzie się już w najbliższą sobotę 26 kwietnia w Schronisku Murowaniec.

Memoriał to największe, najbardziej znane Polskie zawody w narciarstwie wysokogórskim, które w tym roku są również Mistrzostwami Polski oraz finałem Pucharu Polski PZA. W tej chwili na liście startowej widnieje prawie 190 osób. W prosty sposób zapisać można się klikając  i przechodząc do formularza rejestracyjnego na stronie zawodów.

Malinowski_M_Strojny_597

Impreza rozpocznie się w piątek 25 kwietnia w Murowańcu, gdzie wydawane będą pakiety startowe, a na wieczornej odprawie zaprezentowana zostanie trasa i wymogi sprzętowe. W sobotę o godzinie 9.00 sportowcy wyruszą na piękną i ciekawą trasę prowadzącą przez pięć tatrzańskich przełęczy – Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. Śniegu jest wystarczająco dużo by przeprowadzić zawody na tej tradycyjnej trasie.

mal3

Dla amatorów przygotowana zostanie łatwiejsza wersja prowadząca przez Liliowe, Beskid, Suchą Przełęcz i Karb. Start usytuowany będzie na Hali Gąsienicowej w rejonie dolnej stacji wyciągu krzesełkowego, a meta w okolicy Schroniska. W sobotę po zawodach również w Murowańcu odbędzie się zakończenie zawodów, rozdanie nagród i impreza kończąca sezon zimowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i entuzjastów skituringu, pogoda ma być słoneczna. Dla wszystkich zawodników przygotowano pamiątkowe koszulki i opaski ufundowane przez firmę Dynafit, wyprodukowane specjalnie na nasze zawody, a na zwycięzców czekają foki firmy Pomoca i bony do zrealizowania w sklepach Dynafit/Salewa. Zawodnicy dostaną także batony energetyczne Torq, a wśród wszystkich zostaną rozlosowane zestaw lawinowy ufundowany przez firmę Pieps oraz atrakcyjne upominki od Lotto.

Więcej o zawodach na Memorial.topr.pl

Do zobaczenia w Tatrach!