Katarzyna Wąsek coraz wyżej w rankingu FIS

Osiemnastoletnia zawodniczka z Ustronia wspierana przez program Tauron Bachleda Ski kończy sezon realizując swoje najważniejsze cele.

Kasia_Wasek_podium_MP

Kasia Wąsek jest młodą alpejką na co dzień trenującą w klubie SRS Czantoria Ustroń. W 2010 roku jej talent dostrzegł Andrzej Bachleda-Curuś i zaprosił ją do utworzonego przez siebie programu. Od tego czasu kariera Kasi wyraźnie nabiera tempa. Z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki i pnie się w górę rankingu FIS.

Ostatni sezon był dla zawodniczki bardzo udany. Jak mówi:

Poprawiłam liczbę punktów FIS, co było jednym z moich najważniejszych celów tej zimy i z czego jestem najbardziej zadowolona.” Niewątpliwym sukcesem było także zdobycie dwóch medali podczas Alpejskich Mistrzostw Polski Seniorów w Jasnej, gdzie zajęła drugie miejsce w dwuboju slalomowym oraz trzecie w slalomie. Lekki niedosyt pozostał po startach na Mistrzostwach Świata Juniorów, które zostały rozegrane na Słowacji. Nie poszło mi tam tak jakbym tego chciała. Najważniejsze, że udało mi się wystartować w konkurencjach szybkościowych, co pozwoliło mi zdobyć doświadczenie na przyszłość.

Kasia_Wasek_MSJ

Aktualnie jedna z najbardziej utalentowanych polskich narciarek alpejskich rozpoczyna przygotowania do kolejnego sezonu. Wiosną skupi się przede wszystkim na treningu kondycyjnym, czyli ćwiczeniach na siłowni, pływaniu, bieganiu jeździe na rowerze. Ciekawym uzupełnieniem będą też zajęcia wspinaczkowe, MMA i joga. W czerwcu zawodniczka wróci na śnieg i w ciągu kilku kolejnych miesięcy kilkukrotnie odwiedzi alpejskie lodowce.

Zapytana o plany na kolejny sezon odpowiedziała krótko: „Oczywiście chciałabym kolejny raz zmniejszyć liczbę FIS punktów. Mam nadzieję, że pomogą mi w tym regularne starty w Pucharze Europy, ale zanim to nastąpi czeka mnie jeszcze naprawdę dużo pracy.

Kasia_Wasek_MP

O Katarzynie Wąsek bardzo pozytywnie wypowiada się Andrzej Bachleda-Curuś:

Kasia jest niesamowicie zdolną zawodniczką. Tego roku, mimo trudnych warunków do treningu spowodowanych brakiem śniegu w Polsce, zrobiła kolejny krok do przodu. Zauważalny jest duży progres. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać mocno kciuki za rozwój jej kariery. Ja osobiście bardzo mocno jej kibicuję.” – powiedział najbardziej utytułowany polski alpejczyk.