Warsztaty Skiturowe w Schronisku Murowaniec – zima wróciła w Tatry!

Wszystkich sympatyków narciarstwa wysokogórskiego, tych obecnych i tych przyszłych, zapraszamy na Halę Gąsienicową, by pod okiem fachowców zdobyć nową wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim bezpiecznie i miło spędzić czas. Warsztaty Skiturowe organizowane przez ekipę przygotowującą największe krajowe zawody Memoriał Piotra Malinowskiego, odbędą się w dniach 21-23 kwietnia w Schronisku Murowaniec. Zostały jeszcze wolne miejsca, a szczególnie warto z nich skorzystać, gdyż ostatnio w Tatry wróciła zima.

20140411_095547

Przez trzy dni Warsztatów wprowadzimy Was w świat narciarstwa wysokogórskiego: zapewniamy szkolenie skiturowe dla początkujących, szkolenia lawinowe na różnym poziomie zaawansowania, szkolenia z podstaw turystyki zimowej (chodzenie w rakach i z czekanem). A także techniki asekuracji i autoratownictwa podczas poruszania się po lodowcach, flankach śnieżnych czy lodospadach, oraz narciarskie wycieczki wysokogórskie. Zaawansowanym narciarzom proponujemy ciekawe i wymagające zjazdy tatrzańskimi żlebami. Zajęcia prowadzone są przez Międzynarodowych Przewodników IVBV, Instruktorów Narciarstwa Wysokogórskiego i Ratowników TOPR.

20140402_112823

Uczestnicy Warsztatów Skiturowych będą mieć szansę przejścia całości lub części (zależnie od warunków śniegowych i stopnia zaawansowania) trasy Memoriału Piotra Malinowskiego pod opieką przewodnika IVBV. Do zajęć można dołączyć także na jeden lub dwa wybrane dni, także tylko na szkolenie z turystyki zimowej.

PLAKATMALINAWARSZTATY

W ramach szkolenia zapewniamy:

  • noclegi w Schronisku Murowaniec
  • opiekę Międzynarodowych Przewodników Wysokogórskich IVBV/UIAGM, Ratowników TOPR, Przewodników Tatrzańskich
  • popołudniowe zajęcia teoretyczne
  • test sprzętu firmy Dynafit (wypożyczenie całego zestawu skiturowego)
  • wypożyczenie zestawu lawinowego Pieps
  • pyszne i zdrowe kalorie z Piekarni Gałuszka doskonałe w czasie zajęć w terenie
  • pamiątkowy gadżet

Więcej szczegółów o zawodach i warsztatach skiturowych na Memorial.topr.pl

Zdjęcia: Monika Strojny