Water Camp – Druga edycja już za 14 dni!

Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji Water Camp organizatorzy – Szczepan Karpiel-Bułecka i Jan Krzysztof   drugą edycję freestylowego obozu dla młodych i  trochę starszych freeskier’ów!

Ośrodkiem szkoleniowy mieści się w czeskiej miejscowości Stity. Kompleks o nazwie Acrobatpark wyposażony jest w profesjonalne wodne rampy,dwie trampoliny osadzone na wysokości ziemi, trój poziomową wierzę z której można skakać do basenu, boisko do siatkówki plażowej oraz kilka miejsc z slack line’em.

Acrobatpark został założony przez słynnego, czeskiego skoczka akrobatycznego, złotego medalistę igrzysk olimpijskich w Salt Lake City (2002 r.), Ales’a Valenta.

Jeśli nie chcecie wydawać dużych pieniędzy na wyjazd i trening na lodowcu, wasz czas jest cenny i ograniczony, a poza tym jesteście ambitnymi freeskierem żądnym tzw. szybkiego „progressu” własnych umiejętności to nie ma się nad czym zastanawiać!

Obóz Water Ramp trwa zaledwie 3 dni! Druga edycja odbędzie się już za 2 tygodnie – 15 do 17 sierpnia.

Nie ważne czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z freeskiingiem czy jesteście lokalnymi wyjadaczami, gdyż z całą pewnością nie będziecie zawiedzeni. Na zachętę poznajcie opinię obozowiczów, którzy mieli przyjemność uczestniczenia w tegorocznym, pierwszym Water Camp’ie (11-13 lipiec 2014).

Przemek

Jeżeli komuś zależy na progresie, a tak jak ja nie spędza w sezonie za dużo czasu na śniegu i chce jak najlepiej wykorzystać te chwile, water rampy w Stitach to idealne rozwiązanie. Już samo miejsce daje świetne możliwości doskonalenia akrobacji i odnajdywania się w powietrzu dzięki trampolinom i skoczniom umożliwiającym bezpieczne lądowanie nawet najbardziej nieudanego tricku. Tylko dzięki tym warunkom osoba z dużym samozaparciem na pewno wiele się nauczy. Jednak w moim przypadku to dopiero ułamek sukcesu, gdyż największą wartością ostatniego wyjazdu było to, że wszystko odbywało się pod okiem Jaśka i Szczepana. Na szkoleniu było wszystko, czego trzeba:

  • Rozeznanie w umiejętnościach danej osoby
  • Rozgrzewka na trampolinach z ćwiczeniami dostosowanymi do poziomu
  • Płynne przejście na skocznie do wody, z wykorzystaniem zdobytego doświadczenia na trampolinach
  • Towarzyszenie przy każdym skoku, z jego późniejszą analizą i radami
  • Analiza video oddanych skoków
  • Na sam koniec bardzo istotne: ciągła motywacja i pchanie w kierunku nowych tricków. Bez tego na pewno odkładałbym „nieznane” na później i trzymał się dobrze opanowanych ewolucji.

Ponad to fakt, iż skacze się ze znajomymi i poznaje nowych ludzi sprawia, że cały wyjazd to po prostu super impreza.

Maciek

Wyjeżdżając z obozu w Stitach miałem przekonanie, że zrobiłem progres większy niż ostatnie moje dwa sezony w górach. Zrozumiałem, o co chodzi w inwertach i grabach przy różnych rotacjach a to dzięki świetnemu podejściu trenerów i przyjaznej atmosferze. Zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze mieli odpowiednio skrojony plan na miarę własnych potrzeb, dlatego polecam obóz wszystkim od początkujących po zaawansowanych freeskierów.

Jasiek i Szczepan to gwarancja fachowego instruktażu, szybkich efektów nauki oraz dobrej zabawy. Kto zna ten wie! Kto nie ten będzie miał świetną okazję by się o tym przekonać.

Cena szkolenia to jedynie 249 zł! Wszelkie istotne informacje o obozie znajdziecie na blogu Szczepana – Karpielski.com. Warto zajrzeć przed podjęciem decyzji, gdyż znajdują się tam odpowiedzi na wszystkie pytania związane z zakwaterowaniem, sprzętem, opłatami, dojazdem etc.

Zgłoszenia należy przesyłać mail’owo na adres – szczepan.karpiel@gmail.com

Polecamy, ponieważ jest to fantastyczny sposób na szybki rozwój umiejętności i przełamanie strachu przed trudnymi akrobacjami!

Zdjęcia: Acrobatpark.com