I Tatrzański Festiwal Biegowy – Ruszyły zapisy!

Ruszyły zapisy do udziału w I Tatrzańskim Festiwalu Biegowym, który odbędzie się w dniach 27 – 28 września (start około 10:00). Podczas 2 dni odbędą się dwa biegi: Ultramaraton Tatrzański oraz Tatrzańska Dziesiątka. W programie również warsztaty dla wszystkich miłośników biegania i zdrowego stylu życia, które odbędą się w Zakopanem.

  • Ultramaraton Tatrzański (27.09)   Jest to indywidualny bieg górski rozgrywany na wyznaczonej trasie na dystansie zbliżonym ok. 48 km i z łącznym przewyższeniem ok. 1746 m. Trasa Ultramaratonu Tatrzańskiego prowadzi kamienistymi szlakami górskimi, drogami polnymi, leśnymi ścieżkami oraz w niewielkiej części po asfalcie. Pierwsza część biegu przebiegać będzie przez Pogórze Gubałowskie, druga poprowadzi przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Punkt startu znajduje się na w Parku Miejskim w centrum Zakopanego. Trasa prowadzi Krupówkami, a następnie czarnym szlakiem na szczyt Gubałówki. Stamtąd przebiega czerwonym szlakiem na Butorowy Wierch, po czym sprowadza szlakiem zielonym do Kir. Następnie za zielonymi znakami doprowadza kolejno do Polany Huciska i Polany Chochołowskiej. Przy schronisku następuje zmiana koloru szlaku na żółty, prowadzący na szczyt Grzesia. Na grani trasa biegnie szlakiem niebieskim aż do Wołowca, skąd następuje odwrót i w dalszej kolejności zbieg z przełęczy Zawracie zielonym szlakiem i dnem Doliny Chochołowskiej z powrotem do Kir. Stamtąd Drogą pod Reglami (czarny szlak) doprowadza do wylotu Doliny Białego, by ulicą Grunwaldzką dotrzeć do mety w Parku Miejskim. Organizator przewidział na trasie 6 punktów odżywczych.
  • Tatrzańska Dziesiątka (28.09) – Trasa wiedzie szlakami Pogórza Gubałowskiego. Dystans 10 km, przewyższenie 400 m. Miejsce startu znajduje się przy dolnej stacji wyciągu na Harendzie. Trasa wyprowadza na grzbiet Pasma Gubałowskiego, by następnie czerwonym szlakiem osiągnąć Butorowy Wierch. Tam następuje zwrot, a potem zbieg żółtym szlakiem do centrum miasta. Spod Targu pod Gubałówką Krupówkami doprowadza do mety w Parku Miejskim.

Liczba zawodników startujących w Tatra Fest Biegu ograniczona jest do 200 osób w Ultramaratonie Tatrzańskim, 300 osób w Tatrzańskiej Dziesiątce

Szczegóły oraz zapisy na Tatrafestbieg.pl

dynafit_summer14_skyrunning4

Dla tych którzy nie wyruszą na trasę, a będą chcieli pogłębić swoją wiedzę na temat biegania i zdrowego stylu życia, organizatorzy zapraszają na warsztaty. W programie m.in. joga dla biegaczy, dieta biegacza, regeneracja, skuteczny trening, odzież do biegania, zawody biegowe dla najmłodszych.

Organizator: Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim i Klub Wysokogórski w Zakopanem. Współpraca i realizacja: MOSIR Zakopane, TOPR, TPN, PKL, Stacja Narciarska Harenda.

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Zakopanego Pan Janusz Majcher

Główny partner sprzętowy: Dynafit.

Sponsoring: Oshee, Piekarnia Gałuszka