Tatrzański Festiwal Biegowy – Od biegania po jogę

W najbliższy weekend do Zakopanego przyjadą miłośnicy biegów górskich z całej Polski na Tatrzański Festiwal Biegowy (szczegół. W ramach wydarzenia odbędą się 2 biegi: Ultramaraton Tatrzański oraz Tatrzańska Dziesiątka. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca! Ale organizatorzy przygotowali atrakcje nie tylko dla zawodników. W sobotę 27 września podczas Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego w Parku Miejskim w Zakopanem stanie namiot. Będzie można wziąć udział w warsztatach – w programie m.in. joga dla biegaczy, zajęcia pilates i Body4U, fizjoterapia dla biegaczy, masaże dla zawodników, a także inne atrakcje dla wszystkich miłośników zdrowego stylu życia!

logo czarne-page-001Każdy, komu bliskie jest bieganie, jak również inne dyscypliny sportu, wie, że oprócz samego wysiłku równie ważne jest zadbanie o ciało i ducha poprzez odpowiednią dietę, rozciąganie, a także aktywności i czynności, takie jak joga, pilates, masaże. Warto także wspomóc mięśnie i stawy stosując tzw. kinesiotaping.

Program warsztatów

Sobota

  • 16.00 – 16.30 –  Pilayoga dla biegaczy – autorskie zajęcia Body4U, kompilacja jogi i pilates, specjalnie dla biegaczy.
  • 17.00 – 18.00 – Fizjoterapia dla biegaczy – z czego możesz korzystać na co dzień, a jeszcze tego nie wiesz.
  • 14.00 – 18.00 – masaże dla finisher’ów 3/5 m – kinesiotaping dla biegaczy – konsultacje i porady fizjoterapeutyczne w godzinach imprezy biegowej.

Stanowisko będą obsługiwali czterej fizjoterapeuci, w tym dwoje pracowników akademickich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz jedna osoba do promocji. Na stoisku będą dostępne ulotki informacyjne o zakresie usług (fizjoterapia, zajęcia ruchowe, pozostałe), wizytówki oraz kupony zniżkowe na wizyty i karnety zajęciowe. Stoisko będzie oznaczone banerem. Opcjonalnie – wyświetlana w tle prezentacja (krótkie filmiki body4U) z zakresu fizjoterapii biegaczy, treningu funkcjonalnego i kinesiotapingu.

baner jpg

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Jachacz-Łopata (Body4U-Fizjoterapia) – mgr fizjoterapii, asystent i doktorantka na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, instruktor jogi i pilates oraz pasjonatka górskich aktywności w terenie, od biegania po zdobywanie wysokości. realizuje motto „Life is motion”. Poza ofertą rehabilitacji i terapii manualnej oraz edukacji w tym zakresie, promuje świadomy ruch w ramach zajęć pilates, jogi oraz autorskiej formy pilayoga, a także przygotowuje do sportów w terenie.