Freeride Film Festival 2014 – Premiera filmu z wyprawy Andrzeja Bargiela na Manaslu – Konkurs! Wygraj darmowe wejściówki!

19 listopada w warszawskich Złotych Tarasach i dzień później – 20 listopada w krakowskim Kinie Kijów-Centrum zagości najbardziej elektryzujący festiwal filmowy w Polsce. Zobaczymy osiem znakomitych produkcji w tym oczekiwany „Mission Steeps” Xaviera de La Rue i Samuela Antahamattena. Tradycyjnie pojawią sie światowej sławy riderzy. Wyjatkowym gościem będzie Andrzej Bargiel, jeden z najwybitniejszych narciarzy wysokogórskich na świecie i zdobywca dwóch osmiotysięczników.

Konkurs! Mamy dla was cztery podwójne wejściówki na każdy z przystanków (Kraków i Warszawa)!

Co należy zrobić by zdobyć jedną z nich?

Wystarczy wymienić tytuły dwóch filmów, które został wyemitowane podczas ubiegłorocznej edycji Freeride Film Festival (2013).

Na odpowiedzi czekamy do jutra (18.11.2014), do godziny 15:00

Maile prosimy nadsyłać na adres ski@alpinmedia.com.pl w tytule wpisując „Konkurs FFF 2014

Wygrywają najszybsze, prawidłowe odpowiedzi. Powodzenia!

StefanHaeusl_03_Schneewallfahrt_Oesterreich_HannoMackowitz

W tym roku będzie też polski akcent. Swój udział potwierdził bowiem Andrzej Bargiel, który we wrześniu tego roku pobił rekord czasowy w zdobyciu wierzchołka ośmiotysięcznika Manaslu. Zajęło mu to 14 godzin (poprzedni rekord wynosił 16 godzin) i jako drugi człowiek w historii zjechał z niego na nartach do bazy położonej na wysokości 4800 metrów. Podczas festiwalu Andrzej zaprezentuje oficjalne materiały z wyprawy.

Ponadto, na widzów festiwalu czekać będą nie tylko produkcje na dużym ekranie i gwiazdy światowego freeride’u, ale też atrakcyjne nagrody.

Między uczestnikami rozlosowane zostaną m.in.:

 • 3 dniowy pakiet dla 2 osób w st. Anton am Arlberg
 • Pakiet The Freeride Experience dla 2 osób, 3 dni w Innsbrucku
 • Tygodniowy pobyt dla 2 osób w Tyrolskim hotelu + Skipassy
 • Skipassy na lodowce w Tyrolu
 • Nagrody marki Atomic ( kaski+gogle)
 • Zegarki Ice Watch

Festiwal odbędzie się:

 • 19 listopada w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. Start godz. 19.00
 • 20 listopada w krakowskim Kinie Kijów-Centrum. Start godz. 19.00

Lista gości:

 • Andrzej Bargiel
 • Samuel Antahamatten
 • Fabian Lentsch
 • Björn Heregger
 • Matthias „Hauni” Haunholder
 • Kees Jan van der Klooster
 • Bene Höflinger
 • Johannes Hoffmann

Partnerzy wydarzenia: Lotto, Reiffeisen Polbank, Salewa, Gemini Holding, Gemini Park, Mountval, Atomic, PZN

Patroni medialni: TVP SPORT, Radio Zet Chilli, Gazeta Wyborcza Kraków, Ski Magazyn, off.sport.pl

Więcej informacji na stronie: Freeridefilmfestival.at oraz fan page’u FB

Bilety dostępne na: Ebilet.pl

Repertuar filmowy

Repertuar Freeride Film Festival Tour 2014

 • Enabled – Menno Koelewijn & Edwin Spee

Film Enabled to wzruszająca dokumentacja dokonań niepełnosprawnych freeriderow Bibiana Mentela i Keesa Jana van der Kloostera. Z czołowymi freeriderami jak Samuel Anthmatten, Matthias „Hauni” Haunholder i Lucas Swieykowsky, Bibi i Kees Jan zrealizowali swoje marzenie jakim był heliskiing na lodowcu wokół Matterhorn. Film przedstawiający krytyczne połóżenie bohaterów, to opowieść o prawie do upadku, sztuce ponownego wstawania oraz o konflikcie między potrzebą wolności, a kontrolą.

 • Georgia – An Excerpt Of „Trail And Error” – White Room Productions

Poszukiwanie śniegu i wysokich gór to często wyprawa na skraj cywilizacji. Tak było i tym razem, podczas wyprawy 5 riderów do stóp najwyższych gór Kaukazu. Film zabiera nas do świata imponujących gór Gruzji, pokazuje tamtejszą kulturę i zmagania dążących do celu podróżników. To też udokumentowanie ich samych – generacji idealistycznych podróżników, dla których żadna droga nie jest zbyt odległa czy trudna, a stawiane cele realizują mimo czyhających trudności.

 • Mission Steeps – Time Line Missions

Xavier De Le Rue i Samuel Anthamatten należą do najlepszych freeriderów na świecie. Ich znakiem rozpoznawczym są nadzwyczaj szybkie i płynne przejazdy po najtrudniejszych stokach. „Mission Steeps“ to nie tylko dokumentacja ich wyczynów, ale też wspólna przygoda. Razem z riderami zdobywamy stromy szczyt, poszukujemy przejezdnych tras i wymagających linii zjazdu. Film zabiera nas we wspólną podróż, podczas której osiągnięcia najodważniejszych sportowców na nowo definiują formułę Big Mountain Riding.

 • Schneewallfahrt – Hanno Mackowitz

Film Hanno Mackowitza „Schneewallfahrt“ to harmonijne połączenie freeride’u ze spójną narracją Johannesa Lamperta i klasyczną muzyką Marcusa Loebera. Zaskakujące kadry i wyszukane prowadzenie kamery, daleko wykraczające poza standardowe produkcje o freeridzie pozwalają na śledzenie zmagań narciarskich z innej perspektywy. Akustyczne tło i impresjonistyczne ujęcia Mackowitza wciągają widza w wyczyny Stefana Häusla i Björna Hereggera, emocjonalnie angażując go w każdą minutę filmu. Stawiane są ważne pytania, na które odpowiedzi padają w inspirujący, często metaforyczny sposób. Dzięki temu, „Schneewallfahrt“ to zmysłowe dzieło filmowe, w którym każdy może odnaleźć siebie.

 • Tribute – Freeski-Crew

Freeski Crew to pochodząca z Innsbrucka ekipa freeriderów. Wspólnie działają od 10 lat, co roku oddając produkcję dokumentującą ich narciarskie dokonania. Z biegiem lat stawiają sobie coraz wyżej poprzeczkę, obierając odleglejsze kierunki wypraw i dbając o profesjonalizm swoich filmów. Niezależnie jednak od miejsca wyprawy, wspólnym mianownikiem zawsze pozostaje Innsbruck. „Kręcimy już nie tylko w domu, ale też podróżujemy po świecie, w poszukiwaniu stromych stoków i zwałów śnieżnego puchu. Mimo tego przez wszystkie te lata nie zapomnieliśmy, skąd pochodzimy i że podstawą istnienia ekipy Freeski Crew zawsze była przyjaźń. Dla naszej ponad 20-osobowej grupy, którą tworzą Austriacy, Niemcy i Szwajcarzy, miasto Innsbruck jest domem. Dlatego też najwyższy czas, aby coś dać temu miastu, wyrazić wdzięczność i zadedykować film.“

 • Hot Wheels And Frozen Dreams – Ole Marius Elvestad

Hot Wheels and Frozen Dreams to porywająca dokumentacja zeszłorocznej podróży czterech młodych Tyrolczyków. Chęć zdobywania wysokich gór prowadzi ich przez pełne wyzwań: Turcję, Iran, Turkmenistan, Kazachstan, Uzbekistan i Kirgizję. „Góry często wystawiały nas na próbę. Żaden z nas nie doświadczył wcześniej takiego uczucia ekspozycji jak podczas tej podróży”, stwierdził Fabian Lentsch, uczestnik wyprawy. 25 000 kilometrów, dwa siedmiotysięczniki, godziny spędzone na doskonaleniu technik freeride’u, wspinaczki, speedglidingu i paralotni sprawiły, że uczestnicy wrócili z wyprawy wewnętrznie bogatsi. Film więc jest dokumentacją nie tylko podróży, ale też wewnętrznej przemiany bohaterów.

 • Mind Surf Monday – Martin ‚McFly’ Winkler

Intrygujący tytuł filmu w pełni oddaje jego zaskakującą treść. „Dlaczego nie zjechać na desce surfingowej po głębokim śniegu?” To pytanie zadał sobie zawodowy freerider Martin „McFly“ Winkler, który prywatnie jest też miłośnikiem surfingu. Od słów do czynów przeszedł poprzedniej zimy, a „Mind Surf Monday”, to krótki zapis realizacji tego marzenia.

 • The List
 • Sunt Leon 8156

To film przedstawiający przebieg wyprawy na Manaslu, w której udział wzięli: Andrzej i Grzegorz Bargiel, Darek Załuski i Marcin Kin. To zapierająca dech w piersiach relacja z pobicia rekordu świata w wyjściu i zjazdu z ośmiotysięcznika. Poza ryzykownym zjazdem, film pokazuje również motywację silniejszą od wyczerpania i emocje, jakie towarzyszyły Andrzejowi na szczycie oraz podczas całej wyprawy w Himalaje.

WARSZAWA_PLAKAT

KRAKOW_PLAKAT