TMR będzie doradzać właścicielom polskiego ośrodkowi narciarskiego Pilsko – Korbielów

Demianowska Dolina (12 grudnia 2014 r.) – 11 grudnia 2014 r. spółka Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zawarła umowę konsultingową w zakresie doradztwa organizacyjno – technicznego na rzecz polskiego ośrodka narciarskiego Pilsko w Korbielowie. Swoje wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu ośrodkami narciarskimi w Tatrach Wysokich i Niskich TMR zamierza wykorzystać także poza granicami Słowacji, w Pilsku.

Bohuš Hlavatý, CEO i prezes zarządu TMR o współpracy:

Po akwizycji ośrodka narciarskiego Szczyrk nie unikamy podejmowania kolejnych działań na polskim rynku. Cały czas pracujemy nad umowami i uzgodnieniami związanymi z projektem Wesołego Miasteczka w Parku Śląskim. Teraz na prośbę zarządu CTE z Istebnej właścicieli ośrodka w Pilsku chcemy przyglądnąć się sytuacji w tej stacji. Pilsko jest specyficzne ze względu na warunki naturalne, bliskość regionalną, lecz także na cechy łączące je z naszymi ośrodkami w Niskich Tatrach. Śnieg w dobrych sezonach utrzymuje się tam od listopada do kwietnia, a liczba odwiedzających może być większa. Dzięki naszemu doświadczeniu w zarządzaniu ośrodkami górskimi takimi jak Jasna Tatry Niskie czy Tatrzańska Łomnica w Tatrach Wysokich, możemy podzielić się wiedzą w dziedzinie modernizacji, rozwoju czy strategii handlowo-marketingowej. W najbliższych miesiącach skupimy się dokładnym poznawaniu Pilska, zapewnienia efektywności i poszukiwaniu właściwej synergii. Nasze doradztwo w Polsce jest nastawione na wzmocnienie relacji partnerskich i budowanie wzajemnego zaufania.

Pilsko – to drugi po Kasprowym Wierchu najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce na wysokości 1 550 m n.p.m., który posiada 20 km tras zjazdowych, 3 wyciągi krzesełkowe i 14 wyciągów orczykowych. Ośrodek wyróżnia się różnicą wysokości na trasach na poziomie 770 metrów i cieszy się dużą popularnością ze względu na trasę zjazdową nr 5 o długości 4,5 km. Jest swoistą perełką na której terenie można w zgodzie z przyrodą zorganizować wyróżniający się ośrodek zimowy. Na terenie trwają inwestycje związane z postawieniem nowych wyciągów i modernizacją całej infrastruktury. To właśnie w tym zakresie eksperci TMR będą doradzać firmie CTE wspierając ją swoimi doświadczeniami z Jasnej czy Tatrzańskiej Łomnicy. Tam sezon trwa już na dobre od 5 grudnia. 11 km tras, kilkadziesiąt centymetrów śniegu oraz kilka tysięcy amatorów białego szaleństwa już może się cieszyć z sezonu. Tak również może być na Pilsku. Na razie jednak nie ma tam śniegu i wyciągi jeszcze nie ruszyły, co wpływa na ruch turystyczny i powodzenie lokalnego biznesu. Współpraca TMR z CTE oraz przeprowadzone due diligence ma zmienić tą sytuację. Obecnie trwają też cały czas rozmowy i ustalenia między inwestorem, lokalnym samorządem i organizacjami ekologicznymi mające na celu uzgodnienia jak najlepszych warunków dla ochrony przyrody. W ośrodku działa GOPR, snowpark, restauracje, szkółka narciarska i snowboardowa oraz wypożyczalnia nart.

Zdjęcie: Ssmkorbielow.pl