Izabela Tylek dwukrotnie triumfuje w Krynicy!

W dniach 12-13 stycznia w stacji narciarskiej Słotwiny w Krynicy-Zdroju odbyły się kolejne zawody Młodzieżowego Pucharu Polski Tauron Bachleda Ski. Pierwszego dnia młodzi alpejczycy rywalizowali w slalomie a drugiego w slalomie gigancie. W obu konkurencjach najlepsza okazała się, trenująca na co dzień w klubie KN Gondola Krynica, Izabela Tylek.

Bardzo dobre warunki podczas dwudniowej imprezy pod patronatem projektu  pozwoliły organizatorom na przeprowadzenie zawodów bez przeszkód. Młodzi zawodnicy z kategorii wiekowych Junior B (Juniorzy Młodsi) oraz Junior C (Młodziki), rozpoczęli rywalizację w Krynicy od slalomu.

Wśród dziewcząt ze starszej kategorii wiekowej najlepiej z trudną trasą poradziła sobie 16-letnia Izabela Tylek, która pomimo iż była vice-liderką po pierwszym przejeździe w drugim uzyskała znacznie lepszy czas od swoich konkurentek, co pozwoliło jej wskoczyć na najwyższy stopień podium. Na drugiej pozycji zawody zakończyła Helena Kubasiewicz z WKN Warszawa, a trzecia była Natalia Matusiak z poznańskiego klubu UKS 16 GIGANT. Rywalizację wśród chłopców zdominowali zawodnicy z Sieprawia. Pierwsze i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Paweł Pyjas i Norbert Wróbel trenujący w KKN Siepraw-Ski. Rozdzielił ich jedynie Juliusz Mitan reprezentujący zakopiański klub UKS Mitanski.

W kategorii Junior C najlepszy czas łączny obu przejazdów uzyskała Karolina Haratek z MKS „Skrzyczne” Szczyrk. Niższy stopień podium wywalczyła Maja Chyla (YETI), a trzecie miejsce przypadło Gabrieli Hopek z KKN Siepraw-Ski.

MPP_Slotwiny-081