Koziołki na start – Puchar i 66 Memoriał im. Kornela Makuszyńskiego

Już w marcu odbędzie się 66 Memoriał im. Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem. Impreza po raz pierwszy zagości także w Poznaniu oraz po raz drugi w Warszawie.

Najbliższe zawody odbędą się 18 stycznia w Poznaniu. Uczestnicy będą mogli zmieżyć się slalomie gigancie na nartach i snowboardzie. Warszawska odsłona wydarzenia odbędzie się w weekend 7-8 lutego. Poza rywalizacją zjazdową, w stolicy przewidziane są także zawody w narciarstwie biegowym. W weekend 7-8 marca, Memoriał po raz 66 odbędzie się Zakopanem. W ramach zawodów uczestnicy zmierzą się w konkurencjach: slalom gigant na nartach i snowboardzie, biegach i skokach narciarskich oraz w łyżwiarstwie szybkim.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich fanów dobrej zabawy i rodzinnej jazdy na nartach. Poza zachęceniem do aktywności fizycznej, celem zawodów jest promowanie pięknej, polskiej literatury. Impreza przeznaczona jest dla całych rodzin aktywnych fizycznie. Przewidziane są osobne kategorie: dla najmłodszych oraz ich opiekunów – osobno dla mam i ojców. Wszystkie klasyfikacje utrzymane są w bajkowej konwencji – dzieci będą rywalizować o puchar Koziołka Matołka, panie o Puchar Panny z Mokrą Głową, a panowie o Puchar Szatana z Siódmej Klasy.

logo_big

Niewiele imprez sportowych dla dzieci może poszczycić się tak długą tradycją jak Zawody Koziołka Matołka. Memoriał Kornela Makuszyńskiego na stałe wpisany jest w zakopiański kalendarz imprez – przekonują Wojciech Sularz oraz Wojciech Gajewski, przedstawiciele firmy Tatra Holding, organizatora zawodów.

Dla najlepszych przewidziano nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy i medale. Na wszystkich, którzy wezmą udział w imprezie czeka szereg atrakcji dodatkowych. Emocje podgrzewać będzie góralska kapela, a z Pacanowa przybędzie sam Koziołek Matołek. Więcej szczegółów dotyczących imprezy znaleźć można na Zawodykoziolka.pl