Już 24 stycznia w Białce Tatrzańskiej Bieg Narciarski „Red Bull Bieg Zbójników”

Za niespełna dwa dni w Ośrodku Narciarskim – Kotelnica Białczańska odbędzie się bieg narciarski Red Bull Bieg Zbójników. To doskonała okazja, by sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie zaprojektowanej trasie, ale i by dobrze się bawić. Zwycięzca zostanie okrzyknięty zbójnikiem roku, a szanse na nagrody mają wszyscy uczestnicy!

W sobotę, 24 stycznia 2015r.,rozegra się druga edycja Red Bull Bieg Zbójników. To zawody, które cechuje wyjątkowa zbójecka atmosfera oraz nietypowy format sportowy. Uczestnicy będą pokonywać stylem dowolnym ok. 12 kilometrową trasę z metą na Jankulakowskim Wierchu. Ramię w ramię staną zawodnicy, którzy już są zaprawieni w biegu na nartach, jak i ci, którzy dopiero stawiają pierwsze poważne kroki w dyscyplinie. Każdy jednak będzie mógł się poczuć, jak prawdziwy zbójnik! Biegacze na swoim szlaku natrafią na drobne przeszkody i nierówności terenu. Ubiegłoroczni uczestnicy, już przygotowują strategię na jak najszybsze pokonanie „zasadzek”:

Podczas jednego z treningów poćwiczę wpinanie i wypinanie nart. W zeszłym roku biegnąc na nogach można było sprawnie pokonać drewniane kłody na trasie – a to pozwalało nadrobić kilka sekund”. – mówi o swoich planach Radosław Koszyk, który w debiutanckiej odsłonie zawodów zajął 16. miejsce.

Red_Bull_Bieg_Zbojnikow_fot.Lukasz_Nazdraczew_Red_Bull_C

Można się spodziewać zaciętej rywalizacji o każdy metr – na zwycięzców czekają bogate trofea! Obdarowani czekami wartościowymi oraz nagrodami rzeczowymi zostaną: 6 najszybszych kobiet i 6 najszybszych mężczyzn. Pierwsza osoba na mecie otrzyma dodatkowo trofeum zbójnika roku i odjedzie z Białki Tatrzańskiej skuterem!

Hartu ducha z pewnością nie zabraknie także tym, dla których czas pokonania trasy nie jest najważniejszy:

W zeszłym roku wystartowałam i w tym również zamierzam. Biegłam niecałą godzinę. Jednak w moim przypadku, nie o czas w tych zawodach chodziło, ale o pokonanie własnych słabości. Trasę przebiegłam praktycznie bez żadnego przygotowania, więc tym większą mam satysfakcję. Przez cały rok opowiadałam znajomym, że wzięłam udział w tym biegu”. – dodaje Svetlana Kunc, 94 na mecie Red Bull Bieg Zbójników (15. lokata wśród kobiet).

Na zbójeckie łupy ma szansę każdy uczestnik, nie tylko z czołówki stawki. Jedną z nich jest jak najszybsze pokonanie ok. 100-metrowego odcinka premii górskiej wyznaczonej na trasie. Nagrodzeni zostaną kobieta i mężczyzna z najlepszym wynikiem. Red Bull Bieg Zbójników to także okazja, by nie tylko rozruszać ciało, ale i umysł! Wszyscy startujący będą mieli możliwość wygrania nagród rzeczowych bez względu na wynik w rywalizacji.

Zawody otwarte są dla wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy ukończyli 16. rok życia i kochają biegówki. Aby wziąć udział należy zarejestrować się na stronie: Redbullbiegzbojnikow.pl. A zatem… jeśliś zbój, no to w bój!