Biathlon: Team Atomic gotowy na Mistrzostwa Świata

Najważniejsze wydarzenie roku w kalendarzu międzynarodowego związku biathlonowego (IBU). Po Falun czas na Kontiolahti. Mistrzostwa Świata w biathlonie mają miejsce zaraz po mistrzostwach w narciarstwie klasycznym. Do rywalizacji w Kontiolahti  Finlandii staje blisko 20 zawodników reprezentujących międzynarodowy team Atomic. Oto informacje na temat najlepszych reprezentantów zespołu.

Wejście do ekipy narciarzy klasycznych Atomica Fanny Welle-Strand Horn to przykład skuteczności strategii firmy na głównych rynkach skandynawskich. Norweżka to jedyna zawodniczka, która jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata wiedziała, że będzie miała na nich co świętować – 8 marca obchodziła swoje 27 urodziny. Jednak jej świetne występy w tegorocznym Pucharze Świata (m.in. zwycięstwo w Ruhpolding) dają jej też realne szanse na kolejny medal. Fanny doskonale wie, jak to jest być na podium. Dwukrotnie startowała w sztafecie i dwukrotnie udało jej się wywalczyć brąz – na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 r. oraz na Mistrzostwach Świata w Ruhpolding w 2012 r.

Rosjanka Daria Virolaynen ma w tym sezonie na swoim koncie jedno podium – była druga na zawodach w Antholz – i doskonały występ na zawodach w Oslo. Jej wyniki potwierdzają doskonałą formę po powrocie z „urlopu macierzyńskiego”. 26-letnia Rosjanka jest zdecydowaną faworytką zarówno w biegu indywidualnym, jak i drużynowym.

Zawsze jest jakiś sposób: Benjamin Weger wie, na co go stać!

Szwajcarski „Mister Biathlon”, Benjamin Weger, zna smak zwycięstwa w Pucharze Świata. Teraz chce powalczyć o medal na Mistrzostwach Świata. Ten pasjonat gór i wędkarstwa ma spore szanse na podium – w tym sezonie pięć razy plasował się w najlepszej dziesiątce, a na zawodach w Oslo wywalczył ostatnio 5. miejsce. Jego występy w „próbie generalnej” przed najważniejszą imprezą sezonu pozwalają przypuszczać, że na stadionie w Kontiolahti będzie strzelać bezbłędnie. Dzięki sprzętowi Redster może również liczyć na najwyższą skuteczność podczas biegu.

Dla innego zawodnika z Teamu Atomic, Yuryia Liadova, to już czwarty start w zawodach najwyższej rangi. Białorusin wystartuje w konkurencji drużynowej i ma spore szanse na medal. Christian De Lorenzi to z kolei weteran włoskiej ekipy narodowej. W zawodach Pucharu Świata startuje od 2002 roku. Wraz z kolegą z reprezentacji Włoch i Teamu Atomic, Dominikiem Windischem, liczy na świetny wynik w sztafecie mieszanej. Kolejnym zawodnikiem Mistrzostw Świata reprezentującym markę Atomic jest Austriak Julian Eberhard.