Marcel Hirscher w slalomie gigancie w Garmisch – Trzecia największa przewaga wszechczasów!

Show Marcela Hirschera trwa! Co więcej, nabiera tempa. W rozegranym niedawno w Garmisch slalomie gigancie Austriak był najszybszy w obu przejazdach, uzyskując niesamowitą przewagę 3,28 sekund nad drugim w kolejności Felixem Neureutherem – to trzecia największa przewaga w historii rozgrywania zawodów w tej konkurencji. Na najniższy stopień podium wskoczył Benni Raich. Trzecią pozycję uzyskała również Katherin Zettel w Superkombinacji w bułgarskim Bansko.

Marcel Hirscher: „Im trudniejsze warunki, tym szybsze są moje narty

Tym, co najbardziej cieszy ekipę Atomica, są pochwały, jakie pod adresem swojego sprzętu Redster wygłosił po zawodach Marcel. „Nie umiem stwierdzić, dlaczego byłem dziś tak szybki” – powiedział. – „Moje wrażenia nie wskazywały na aż tak fantastyczne czasy. Jedno jest jednak pewne – im trudniejsze warunki, tym szybsze są moje narty. W każdym skręcie czułem, że przyspieszam, że pod butami mam deski, które w tych trudnych warunkach są piekielnie szybkie”.

2 marca Marcel Hirscher obchodził swoje 26. urodziny. Triumf w Garmisch to 30. zwycięstwo w jego karierze. Czyni go już teraz jednym z najlepszych alpejczyków w historii i mocnym faworytem do czwartego z rzędu zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jednak Marcel jest na razie powściągliwy: „Punkty Pucharu Świata najlepiej jest liczyć po zakończeniu ostatnich zawodów cyklu; wtedy jest to proste dodawanie. Wszelkie wcześniejsze kalkulacje to tylko szacowanie” – podkreśla.

Benni Raich: „Jestem w formie. I jestem bardzo szczęśliwy.”

Nie mniej widowiskowy niż zwycięstwo Marcela był występ jego kolegi z Teamu Atomic, Benniego Raicha, który w jednym z najtrudniejszych gigantów tego sezonu uplasował się na trzeciej pozycji! „Radość, wdzięczność i ogromny entuzjazm” – tak Benni Raich opisał swoje emocje po zdobyciu w 437. występie w Pucharze świata swojego 92. miejsca na podium.

Katherin Zettel: Trzecia w Superkombinacji w Bansko

Weekendowa rywalizacja kobiet w Bansko była dość chaotyczna ze względu na kapryśną pogodę, jednak bułgarskie stoki okazały się dla Kathrin szczęśliwe – zaprezentowała doskonałą formę, zajmując trzecie miejsce w superkombinacji. Po zawodach w Bułgarii Kathrin czekał tydzień odpoczynku – w kolejnych zawodach w Garmisch rywalizowały specjalistki od konkurencji szybkościowych. W męskim Pucharze Świata również rozegrano konkurencje szybkościowe – zjazd i super gigant w Kvitfjell. W tym czasie Marcel Hirscher spokojnie przygotowywał się do ostatnich przed finałami Pucharu Świata zawodów w konkurencjach technicznych, które odbędą się w Kranjskiej Gorze w Słowenii.