Wszystko dla ośrodków sportów zimowych – 2. Targi Wyposażenia Stacji Narciarskich i Ośrodków Sportów Zimowych INFRASNOW – Kraków, 4-5 września

Z roku na rok przybywa entuzjastów najróżniejszych sportów zimowych. Dla jednych to sposób na idealny wypoczynek, dla innych wspaniała rywalizacja, są też i tacy, którzy potrafią ze sportów zimowych i prowadzenia ośrodków wypoczynkowych czerpać niemałe zyski. Wszyscy z pewnością powinni odwiedzić 2. Targi Wyposażenia Stacji Narciarskich i Ośrodków Sportów Zimowych INFRASNOW, które odbędą się 4 i 5 września na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Najnowocześniejsza bramka kontroli dostępu na stoku narciarskim, prezentacje nowoczesnych, elektronicznych systemów obsługi klienta, niezawodne skutery ATV renomowanej marki, przenośne lodowiska, tory pontonowe i armatki śnieżne oraz bogaty program seminaryjno-szkoleniowy. To tylko część atrakcji jesiennych Targów.

Perspektywa finansowa oraz marketing dla ośrodków sportów zimowych

Możliwość dotacji ze środków unijnych to chyba jedno z największych dobrodziejstw przystąpienia do Wspólnoty Europejskiej. Nasz kraj zauważalnie się zmienia. Zmieniają się i będą się zmieniać także ośrodki sportów zimowych, lodowiska i stoki narciarskie. By jednak dofinansowanie z funduszy UE otrzymać, trzeba mozolnie i skrupulatnie przygotować wniosek i „zaplecze”. Jak to zrobić wyjaśnią podczas targów specjaliści z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz. Prelekcja „Nowa perspektywa finansowa dotycząca funduszy strukturalnych przeznaczonych na lata 2014 – 2020” w głównej mierze przeznaczona będzie dla menedżerów przedsiębiorstw branży turystycznej zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego, inwestycje w panele fotowoltaiczne czy promocję swoich ośrodków i produktów na rynkach zagranicznych.

Oprócz tego, specjaliści ze szwajcarskiej agencji marketingu zintegrowanego Stampfli podpowiedzą jak dotrzeć do klienta stosując odpowiednie kanały marketingowe i co zrobić, by zwiększyć sprzedaż w ośrodkach sportów zimowych. W trakcie prelekcji omówią m.in. kwestie monitoringu zachowania klientów na stronie internetowej oraz sposoby na zainteresowanie odbiorcy prezentowaną ofertą.

Nie zabraknie także informacji o bezpieczeństwie na stoku, które zaprezentują Kamil Stolarski i Konrad Majewski z M&S Doradcy Strategiczni. Opowiedzą oni o tym, jak zabezpieczyć się na wypadek roszczeń wynikających z wypadków na stoku oraz o często pomijanych i bagatelizowanych instrukcjach obsługi dla sprzętu sportowego.

Najnowocześniejsza bramka dalekiego zasięgu

Niewątpliwym rarytasem w strefie wystawowej targów z pewnością będzie bramka kontroli dostępu na stoku narciarskim lub w parku rozrywki. Bramka dalekiego zasięgu TCS EVO LR01 firmy TRANSCOM SYSTEM to najnowocześniejszy sprzęt tego typu. Produkt krakowskiej firmy wyposażony jest między innymi w czytnik kart RFID w odległości do 60 centymetrów, kolorowy wyświetlacz LCD 10’’ i napęd Gotschlich Logiturn. Bramka TRANSCOM-u charakteryzuje się bardzo wysoką przepustowością, bo aż 900 os./h i temperaturą pracy od -30ᵒC do 45ᵒC.

Sprzęt do jazdy po torze śnieżnym pokaże firma PPH.J.Karasinski. Slidery, cieszące się rosnącą popularnością wśród pasjonatów sportów zimowych, wytrzymują temperaturę do aż -20ᵒC i cechują się nośnością do 90 kg, co czyni je atrakcją nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

W halach wystawowych odwiedzający targi będą mogli zobaczyć także nowoczesne i niezawodne pojazdy ATV (All Terrain Vehicle) marki Yamaha Motor. Japoński producent pokaże słynne modele użytkowe Grizzly oraz pojazdy side-by-side: Rhino i Viking. Oprócz tego Yamaha zaprezentuje nowe przenośne agregaty, motopompy i odśnieżarki.

Przenośne… ale lodowiska zaprezentuje z kolei firma ICE-World International, która od momentu powstania w 1992 r. dostarczyła na całym świecie blisko 2,5 mln m2 (!) przenośnych lodowisk.

Wśród eksponowanych produktów nie zabraknie również urządzeń naśnieżających, maszyn do serwisowania nart, akcesoriów do pielęgnacji sprzętu sportowego, maszyny do konserwacji lodu oraz szerokiego wyboru odzieży sportowej.

Patroni i partnerzy

Targi INFRASNOW organizowane są we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną oraz Portalem SportBiznes.pl. Odbędą się pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke.

Do odwiedzenia Targów zapraszamy już 4-5 września! Szczegółowe informacje na Infrasnow.krakow.pl