Sezon na Chopoku rozpoczęty.

PROMOCJA

ŚNIEG W JASNEJ

 

W czasie kiedy w polskich górach wszyscy cierpią z powodu braku śniegu, u naszych południowych sąsiadów można poszaleć na nartach. Nie ma tam jeszcze idealnych warunków pozwalających na uprawianie freeridu, ale na dośnieżanych przez armatki stokach każdy poczuje uroki białego szaleństwa. Wszystkim polskim ośrodkom życzymy dużo opadów śniegu i metrowej warstwy białego puchu co najmniej do maja, ale póki co możemy polecić Słowację.

1-IMG_7375

Po wielkich inwestycjach spółka Tatry Mountain Resorts gwarantuje przygotowanie narciarskiej bazy na najwyższym poziomie. Trasy,nowe wyciągi, gondole budzą podziw i uznanie. Oczywiście numer 1 to Jasna i Chopok. Ceny, choć w Euro to dodatkowy powód, żeby nie pędzić 1000 km do alpejskich lodowców. Warunki sprawdziliśmy sami , a na miejscu spotkaliśmy polski GOPR i trnujących młodzików z klubów narciarskich z Podhala.

 

Dla narciarzy z centralnej Polski już od grudnia niespodzianka! Air Baltic otworzył bezpośrednie połączenie z warszawskiego Okęcia do Popradu. Stamtąd bezpłatnymi busami prosto do hoteli na stoku. Można skrócić w ten sposób dojazd nawet do Zakopanego.

IMG_7370_male

Jest jeszcze jedna ważna informacja: w dniach 5 i 6 marca w Jasnej odbędą się zawody Pucharu Świata w slalomie i gigancie kobiet. Dla swoich dwóch najlepszych i w wielkiej formie zawodniczek: Veroniki Velez-Zuzulovej i Petry Vlhovej gospodarze przygotują trasy na medal.IMG_7344 copy_male

 

Dla nich szansa, a dla amatorów narciarstwa dodatkowa gwarancja super warunków, nawet bez świeżych opadów śniegu.

IMG_7321_male

Ski Magazyn Jarek Gwiazdowski