Alicja Krahelski – narciarka polskiego pochodzenia w barwach Wielkiej Brytanii

Alicja Krahelski – polska narciarka w barwach Wielkiej Brytanii

24690635345_fd3ed314ce_o

Alicja Krahelski urodziła się  w Anglii. Jej rodzice pochodzą z Polski.Obydwoje są  dobrymi narciarzami. Mama – Grażyna Krahelski – Roche jest absolwentką krakowskiej AWF, instruktorem narciarstwa alpejskiego. Starszy o 4 lata brat Ali również zajmował   najwyższe miejsca w rankingu Wielkiej Brytanii.

1-IMG_1633

 

Dorobek 16 letniej Ali jest imponujący, zważywszy na fakt, że wyprawa z Anglii  w góry o charakterze alpejskim, jest nie lada wyczynem. Od 5 lat jeździ w w reprezentacji GB ( powołanie do kadry otrzymała w wieku 11 lat). Alicja zgarniała  medale nie tylko na brytyjskich mistrzostwach, ale także Europejskich ( 2016 Andora 3rd kombinacja, 3rd Super G, 5th slalom)

Alicja lubi wyzwania. Jednak to największe jak w przypadku wielu zawodników z poza alpejskich krajów  to połączenie nauki z treningami. Ważne egzaminy GCSE (mała matura ) już w maju i czerwcu a później trening kondycyjny i szybkościowy. Lato trzeba poświęcić na trening, bo Nowy Rok zapowiada się jako pełen wyzwań : przejście do grupy Fis oraz Olimpiada Młodzieży w lutym.

Życzymy Ali sukcesów i będziemy obserwować jej rozwój w nadchodzącym sezonie.