Zima w Ötztal

FIS Sölden
Zima w Ötztal
Materiał promocyjny otrzymany od Ötztal Tourismus.

Rozpoczęcie alpejskiego Pucharu Świata FIS w Sölden, festiwal Electric Mountain, tydzień głębokiego śniegu i warsztaty jogi w Obergurgl-Hochgurgl: to tylko trzy przykłady, jak zróżnicowany jest program wydarzeń w Ötztal. Najdłuższa dolina w Tyrolu zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie dla pasjonatów sportu, muzyki i relaksu.

Zima w Ötztal zaczyna się tradycyjnie w październiku.

Kiedy na rozpoczęcie Pucharu Świata Audi FIS w narciarstwie alpejskim do Sölden zjeżdżają gwiazdy tej dyscypliny, wytyczone na wysokości 3000 m n.p.m. trasy na lodowcu Rettenbachferner są już od dawna gotowe. Tysiące rozentuzjazmowanych fanów pielgrzymują w dniach 21-23 października do Sölden, aby podziwiać w dwóch slalomach gigantach Felixa Neureuthera, Larę Gut, Evę-Marię Brem, Marcela Hirschera i innych (panie: start w sobotę o 10:00 i 13:00; panowie: w niedzielę o 10:00 i 13:00). Niezależnie od zawodów, wytyczone na lodowce szlaki dają widzom możliwość wykonania kilku pierwszych szusów w sezonie, a później impreza rozlewa się na całe Sölden.

…a za nim pędzi górna i dolna część Ötztal

Następnie świętowanie przenosi się do Obergurgl-Hochgurgl, gdzie w dniach 17-26 listopada odbywa się „najwyżej położone otwarcie sezonu w Alpach”. Poza wydarzeniami muzycznymi w schroniskach i imprezami w „Pałacu Zimowym” narciarzy przyciągają naturalnie doskonale naśnieżone trasy w górnej części Ötztal. Atrakcyjna oferta specjalna na otwarcie sezonu obejmuje obniżki cen karnetów, wypożyczenia nart i wstępu do muzeum motocykli w Top Mountain Crosspoint. W dniach 16-24 grudnia na otwarcie sezonu zimowego zaprasza Skigebiet Hochoetz. W położonym w dolnej części Ötztal na wysokości ponad 2000 m Skigebiet Hochoetz szczególnie dobrze czują się rodziny i początkujący narciarze. Dodatkowym magnesem są oferty na otwarcie sezonu, np. NIMM 1+1 (2 dni jazdy na nartach w cenie jednego), Happy Family (bezpłatny kurs dla dzieci lub opieka nad dziećmi), a także korzystne cenowo kursy narciarstwa i stawki za wynajem sprzętu.

Sölden: taniec i flirty w śniegu

Powszechnie wiadomo, że w sercu Alp odpoczynek po nartach trwa długo. Nie ma się co dziwić – relaksowi sprzyja dobry nastrój, wywoływany np. przez Sölden Party w strefie imprezowej Fun-Zone na Giggijoch na wysokości 2300 m. 26 listopada i 10 grudnia po raz pierwszy gości rozgrzeją muzyka grana na żywo oraz najlepsi DJ-e. W okresie od 6 stycznia do 31 marca 2017 r. impreza Sölden Party odbywać się będzie w każdy piątek od 14:00 do 16:30. Spragnieni tańca goście zapełniają strefę Fun-Zone także podczas imprez Electric Mountain, które regularnie przyciągają na śnieżną scenę na Giggijoch największe gwiazdy muzyki electro dance (terminy: 3 grudnia, 20 stycznia, 17 lutego, 17 marca 2017 r.). Jaka gwiazda przyjedzie 28 grudnia na imprezę przedsylwestrową Electric Mountain? Jej nazwisko zostanie ogłoszone w odpowiednim terminie, ale na pewno na scenie w strefie Fun-Zone pojawi się ktoś wyjątkowy. W poprzednich latach dla zgromadzonych gości grali np. Cro, Robin Schulz i Felix Jaehn. Już szósty raz ukoronowaniem imprez będzie festiwal Electric Mountain, który odbędzie się 6 i 7 kwietnia 2017 r. Na te dwa dni Sölden zmieni się w magnes tak dla mistrzów konsolety, jak i dla fanów przybywających tu na najwyższej próby imprezowy maraton (lista zaproszonych gwiazd nie została jeszcze ogłoszona). Gościom z ważnym karnetem narciarskim wstęp na koncerty przysługuje za darmo – to pozwala korzystać jednocześnie z wszystkich zalet Sölden.

Spektakl „Hannibal”

Sölden przygotowuje jeszcze jedno wydarzenie na zamknięcie sezonu zimowego – spektakl „Hannibal” wystawiony zostanie 21 kwietnia 2017 r. na położonej na wysokości 3000 m naturalnej scenie, lodowcu Rettenbachferner. Grane na żywo przedstawienie z niemal 500 uczestnikami przedstawia historię kartagińskiego wodza Hannibala i obejmuje skomplikowaną choreografię tancerzy, ratraków, skoczków spadochronowych, śmigłowców, skuterów śnieżnych, paralotniarzy, narciarzy itp. Bilety (miejsca stojące dla dorosłych 43,00 EUR, dla dzieci/młodzieży 24,00 EUR) dostępne są online pod adresem hannibal.soelden.com/tickets. Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem: www.soelden.com.

Freeriding, puch i joga

Odpowiedniej intuicji w zachowaniu na różnych rodzajach śniegu najlepiej nauczyć się podczas Tygodnia Puchu (Powder Snow Week) w dniach 14-21 stycznia 2017 r. Goście z Obergurgl-Hochgurgl mogą wtedy bezpłatnie brać udział w prowadzonych przez przewodnika wyprawach freeridingowych i skitourowych, nocnych wycieczkach na rakietach śnieżnych, przejażdżkach ratrakami, lekcjach biegania na nartach itp.

Powder Snow Week

Po takim wysiłku zajęcia „YOGA in the ALPS” w Piccardsaal pomogą się odprężyć. Raz lub dwa razy dziennie instruktorzy z „Apura Yoga” wprowadzać będą chętnych w tajemnice ćwiczeń fizycznych, oddychania i medytacji. I wreszcie następna atrakcja – podczas OPEN FACES FREERIDE CONTEST w dniach 24-26 marca 2017 r. w Obergurgl-Hochgurgl rywalizować będą najlepsi freeriderzy z całego kraju. Dla społeczności narciarskiej zawody „Hangerer-Face” w Obergurgl to wydarzenie zwieńczające cały sezon. Więcej informacji: obergurgl.com.