Kucharze ze śniegu

Shapes-in-white-the-ski-area-ischgl
Materiał promocyjny otrzymany od austria.info.

W ramach 24. konkursu rzeźb ze śniegu „Formen in Weiß” artyści z różnych krajów od 9 do 13 stycznia 2017 r. zamienią teren narciarski w Ischgl w wielką, plenerową kuchnię ze śniegu.

Śnieg a la carte będzie serwowany w Ischgl od 9 do 13 stycznia 2017 r., kiedy to dziesięciu artystów z różnych krajów w ramach konkursu rzeźb ze śniegu „Formen in Weiß” okrasi teren narciarski swymi śnieżnymi kreacjami. Szef kuchni przy pracy, gwiazdki i czapki kucharskie, chochla na trasie slalomu, zmrożone kieliszki do szampana czy prosię na rożnie – tegoroczne hasło konkursu, a mianowicie „Puchar Świata Kucharzy”, daje wyobraźni artystów nieograniczone pole do popisu. Od 9 stycznia wybrani rzeźbiarze będą budować ze śniegu pomniki dobrego smaku, każdy według indywidualnej koncepcji. W ciągu pięciu dni na poziomie ponad 2300 m n.p.m. powstaną rzeźby sięgające nawet dziesięciu metrów wysokości i zamienią teren Silvretta Arena w wielką plenerową kuchnię. Które dzieło ostatecznie najbardziej przypadnie do gustu jurorom, dowiemy się 15 stycznia podczas wręczenia nagród. Goście wypoczywający w Ischgl od samego początku mogą kibicować artystom i przyglądać się im przy pracy, a nadnaturalnej wielkości figury na i przy stokach szusujący będą mogli podziwiać do końca marca. A to dlatego, że właśnie tak długo mogą zachować formę ogromne rzeźby dzięki doskonałym warunkom śniegowym na terenie Silvretty. Mapę z objaśnieniami i zaznaczonymi miejscami, w których znajdują się rzeźby z konkursu „Formen in Weiß“, można otrzymać bezpłatnie na miejscu.

Pomysł konkursu „Formen in Weiß“

 

Co robić z tym całym śniegiem? To pytanie mieszkańcy Ischgl zadali sobie 24 lata temu i po namyśle opracowali projekt konkursu artystycznego „Formen in Weiß”. Od tej pory rzeźbiarze z całego świata co roku przesyłają swoje projekty do jury w Ischgl. Jury wybiera najlepsze pomysły i zaprasza dziesięć par artystów do ich realizacji na terenie Silvretta Arena. W ciągu pięciu dni na mierzącym 238 km stoków terenie narciarskim powstają arcydzieła ze śniegu, sięgające nawet 10 metrów wysokości. Co ciekawe, konkurs ma co roku inny temat. Ponad naturalnej wielkości rzeźby, wśród których były już figury przedstawiające np. Dietera Bohlena w konkursie na temat „Talent show”, założycieli kolei Silvrettaseilbahn AG z okazji 50. jubileuszu przedsiębiorstwa, czy też VW garbusa w edycji poświęconej dorobkowi Volkswagena, ilustrują najróżniejsze zagadnienia. W tym roku, pod hasłem „Puchar Świata Kucharzy”, z okazji 20. jubileuszu tej odbywającej się w Ischgl legendarnej imprezy sportowej, teren narciarski zamieni się w spektakularną kucharską arenę.

Więcej informacji pod adresem www.ischgl.com