Jaworzyna Krynicka wystartowała wczoraj dla narciarzy.

Jaworzyna Krynicka Polskie Koleje Linowe

materiał prasowy

Jaworzyna Krynicka wystartowała wczoraj dla narciarzy.

Już od 10 grudnia narciarze będą mogli jeździć na idealnie naśnieżonych stokach Jaworzyny Krynickiej. Na miłośników sportów zimowych czekają m.in. najdłuższa w Polsce oświetlana trasa, darmowe parkingi oraz dodatkowe atrakcje.

W ten weekend dla miłośników śnieżnych szaleństw dostępne będą trasy nr 1 i 3, o długości odpowiednio 2600 m i 750 m oraz trasa szkoleniowa Żółwik. W ramach mikołajkowej promocji dzieci do 15 r. ż. kupią skipassy w niższej cenie. Na Jaworzynie Krynickiej pojawi się również Mikołaj z workiem słodkich prezentów.

Tegoroczny start sezonu odbywa się wcześniej niż zwykle, m.in. dzięki zakupowi nowych armatek śnieżnych.

Jaworzyna Krynicka PKL

– Nowe armatki umożliwiają szybsze naśnieżanie, co sprawia, że warunki dla narciarzy na stokach są jeszcze lepsze. Obecnie pokrywa śniegu wynosi od 40 do 90 cm. Inwestycja może pozwolić także na wydłużenie sezonu narciarskiego, oczywiście jeśli utrzyma się minusowa temperatura – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych.

Już wkrótce na Jaworzynie Krynickiej rozpocznie się naśnieżanie pozostałych tras narciarskich – o łącznej długości sięgającej 10 km, a także największego w Polsce snowparku – Krynistlera.

Jaworzyna Krynicka PKL

W sezonie na narciarzy i snowboardzistów na Jaworzynie Krynickiej czekają: najdłuższa w kraju sześcioosobowa kolej gondolowa, dwie koleje krzesełkowe i siedem wyciągów orczykowych, a także bezpłatne parkingi przy dolnej stacji kolei gondolowej, które pomieszczą nawet 800 samochodów oraz szkółki, przedszkola narciarskie, wypożyczalnie, sklepy sportowe i hotel na stoku. W ośrodku przez znaczącą część roku odbywają się różne imprezy, pełne dodatkowych atrakcji dla osób w różnym wieku, np. otwarte amatorskie zawody w slalomie, testowanie profesjonalnego sprzętu narciarskiego.

– Dla zarejestrowanych użytkowników naszego programu PKLpass w tym sezonie przygotowaliśmy dodatkowo 10 proc. zniżki na zakup wybranego skipassa, np. na Jaworzynę Krynicką, ale również na pozostałe stacje Grupy PKL – dodaje Białokozowicz.

PKL uruchomiły także aplikację mobilną, dzięki której można sprawdzać ceny i promocje w ośrodkach, doładować  PKLpass, obserwować warunki narciarskie i pogodowe oraz podglądać kamery na żywo. Wszystko przez smarfona. PKLpass (karta, przeznaczona do zakupów skipassów online i w kasach) obowiązuje w ośrodkach Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Palenica i Góra Żar.

Jaworzyna Krynicka to największa stacja narciarska w Beskidzie Sądeckim oraz jeden z największych ośrodków w Polsce. Co roku odwiedza ją kilkaset tysięcy narciarzy, snowboardzistów i turystów.