NARTY ATOMIC VANTAGE X

NARTY ATOMIC VANTAGE X

SUPERLEKKIE Z DUŻĄ MOCĄ

ATOMIC VANTAGE

Zeszłoroczna, odnowiona seria nart Atomic Vantage oczarowała rynek połączeniem lekkości i stabilności, cechami niezbędnymi dla modeli all-mountain. Wyrazem tego były liczne nagrody przyznane tym nartom w zeszłym roku. Kontynuacją sukcesu jest najnowszy model, Vantage X Extra Light. Narty te są do 20% lżejsze, co stanowi perfekcyjne rozwiązanie dla licznej grupy narciarzy preferujących jazdę po trasach. Jest też znakomitym następcą bestsellerowej serii Nomad i Affinity.

TO CO NAJLEPSZE Z DWÓCH ŚWIATÓW

Vantage X zostały stworzone przy pomocy ekspertów z dwóch biegunów świata narciarskiego – racingu i touringu. W środku narty znajdziemy lżejszą, a przy tym mocniejszą konstrukcję, która przyczyniła się do zeszłorocznego sukcesu serii. Z zewnątrz z kolei zobaczymy innowacyjny design, sportowy kształt i mniejsze taliowanie. Tym samym mamy do czynienia z nartą typu all-mountain, która jest niesamowicie lekka, a jednocześnie zachowuje dużo mocy.

TOPOWA NARTA VANTAGE X 83 CTI

Z całej serii najbardziej wyróżnia się model Vantage X 83 CTI. Jest idealny zarówno do jazdy po trasie, jak i do podbijania terenów poza nią. Wykorzystano w nim konstrukcję Carbon Tank Mesh, czyli warstwę bardzo sztywnej tkanej siatki, która zastępuje włókno szklane, dodając narcie siły, przy jednoczesnym zmniejszeniu jej wagi. W modelu tym wprowadzono nowość – Exo Profile, czyli profil 3D z pochyłymi i wzmocnionymi bokami, który zwiększa sztywność i wytrzymałość narty, wydłużając jej życie. W połączeniu z Carbon Tank Mesh zmniejsza całkowitą masę narty o 20%.

Z boku wyposażona jest w Firewall – dodatkową zaporę ściany bocznej, która zatrzymuje drgania i przekazuje 100% mocy do krawędzi, co przekłada się na solidne trzymanie na twardej nawierzchni. Zawiera też Power Woodcore i Ti Backbone 2.0 dla jeszcze bardziej energicznej jazdy. Do tego rocker All Mountain na przodzie narty gwarantuje doskonałą wydajność w rozmaitych warunkach i na każdym rodzaju śniegu. W górnej części wykończona została wytrzymałą blachą, co sprawia, że jest to model idealny dla handlu detalicznego, jak i dla wypożyczalni.

 

Z MYŚLĄ O NARCIARKACH

Vantage X

Model Vantage X występuje również w wersji dla kobiet. Wyposażony jest w specjalny kształt V, podniesioną piętkę i lekki rdzeń drewniany, co sprawia, że narty są bardzo lekkie i łatwe w noszeniu, co jest szczególnie ważne dla narciarek. Ponieważ oczekują one najwyższej jakości sprzętu, wersja kobieca posiada wszystkie cechy modelu unisex, takie jak Carbon Tank Mesh, Exo Profile i Firewall. Tak więc Vantage X dla kobiet gwarantuje dobre połączenie wydajności i łatwości w obsłudze

ZRÓŻNICOWANE TALIOWANIE

Poza podziałem na model unisex i kobiecy, mamy tu do czynienia z dużą gamą szerokości pod butem oraz z urozmaiceniem konstrukcji, jak np. w postępowym i szerokim Vantage X 83 CTi, następcy modelu Nomad Crimson Ti. Jak również w Vantage X 80 CTi, który zastąpił bestseller Nomad BlackeyeTi czy też Vantage X 80 CTi W w miejscu Affinity Storm. Do wyboru jest również kilka opcji bez tytanowej wkładki, co przekłada się na mniejszą moc narty, ale za to gwarantuje łatwość wykonywania łuków i zwiększa kontrolę na trasie.

Narty Vantage X będzie można sprawdzić podczas testów sprzętu Atomica i Salomona w czasie weekendowych eventów Radia Zet „Start do Nart”. Odbędą się one w polskich ośrodkach narciarskich w następujących terminach:

– 20.01 – 22.01 w Czarnej Górze,

– 27.01 – 29.01 w Karpaczu,

– 03.02 – 05.02 w Białce Tatrzańskiej,

– 10.02 – 12.02 w Zieleńcu,

– 17.02 – 19.02 w Ustrzykach Dolnych,

– 24.02 – 26.02 w Szczyrku.

 Więcej szczegółów znajdziecie na stronie https://www.testynart.pl/ oraz na Facebooku Atomic Skiing i Salomon. Zapraszamy do śledzenia!

Testy ATOMIC SALOMON w Karpaczu

Testy w Karpaczu