ATOMIC ZWYCIĘZCĄ MISTRZOSTW ŚWIATA w klasyfikacji medalowej.

ATOMIC Redster Champion St Moritz 2017

 

ATOMIC ZWYCIĘZCĄ MISTRZOSTW ŚWIATA w klasyfikacji medalowej.

informacja prasowa

 Zakończyły się Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz. Miniony weekend był szczególnie ekscytujący dla czołowych zawodników ze stajni Atomica,

Mikaeli Schiffrin

i Marcela Hirschera.

 

22-letnia Amerykanka Mikaela Schiffrin zdobyła w sobotę trzeci z rzędu tytuł Mistrzyni Świata w slalomie.

Mikaela Shiffrin

Wcześniej udało jej się uzyskać srebrny medal w gigancie. Najmłodsza Mistrzyni Olimpijska w historii udowodniła, że w pełni zasługuje na miano królowej narciarstwa!

Druga wielka gwiazda teamu Atomica, Marcel Hirscher, do puli weekendu dorzucił swoje trzy grosze, czyli dwa złote… medale!

Austriak po piątkowym zwycięstwie w slalomie gigancie, nie dał szansy konkurentom również w niedzielnym slalomie.

W jeden weekend został Mistrzem Świata po raz piąty i szósty w swoim życiu, a z Sankt Moritz przywiózł jeszcze jeden srebrny medal.

Polscy zawodnicy z Ekipy Atomica również wystąpili w zawodach. Maryna Gąsienica-Daniel pokazała, że jest w dobrej formie. W super kombinacji alpejskiej wywalczyła 23. miejsce. W pozostałych konkurencjach ocierała się o pierwszą trzydziestkę, zajmując 32. lokatę w slalomie gigancie i super gigancie. W pierwszej rundzie sobotniego slalomu udało jej się wedrzeć do czołowej trzydziestki. Niestety w drugim, dość dobrym przejeździe wzięła bramkę między nogi, co wiąże się z dyskwalifikacją.

Maciej Bydliński, który jeździ poza kadrą naszego kraju, wywalczył miejsce w topowej trzydziestce w super kombinacji alpejskiej. W tej konkurencji zamknął stawkę, natomiast nie udało mu się to w zjeździe i super gigancie. W obydwu konkurencjach zajął 37. miejsce.

Dzięki licznym sukcesom swoich zawodników, marka Atomic zwyciężyła w klasyfikacji medalowej z 12 krążkami na koncie (trzy złote, pięć srebrnych i cztery brązowe). Można więc powiedzieć, że sprzęt Atomica też jest mistrzowski!

 

W tę charakterystykę idealnie wpasowują się zupełnie odmienione narty zawodnicze Redster S9 i G9. Kibice narciarscy mieli okazje zobaczyć ich nowatorski design podczas minionych Mistrzostw Świata. Jeśli ktoś rozważa zakup tych nart , można je będzie nabyć w przyszłym sezonie w najlepszych sklepach narciarskich w Polsce.

Wkrótce na  facebooku ATOMIC SKIING znajdziecie konkurs z parą nart w roli głównej. Zachęcamy do śledzenia!