Plecak Thule Upslope 35L dla sportów zimowych.Test.

Plecak THULE Upslope 35L

Plecak Thule Upslope 35L dla sportów zimowych.Test.

Plecaka używaliśmy w Tatrach zarówno podczas wyjść skiturowych , jak i intensywnego uprawiania narciarstwa zjazdowego, trafiając na mrozy dochodzące do minus 30*C.

*UPSLOPE 35L jest plecakiem z komorą główną pakowaną od pleców po otwarciu klapy zamkiem błyskawicznym i dwóch złączek, będących jednocześnie regulacją dopasowania szelek od góry. Ten system ma swoich zwolenników ale i ze wzgl. na nieco skomplikowany dostęp – przeciwników.

Stosuje się go min. w plecakach PIEPS’a i w plecakach z systemami lawinowymi.

Po otwarciu otrzymujemy wygodny dostęp do komory głównej, w której pomieści się pełne wyposażenie na solidny skitur. Dodatkowo klapa posiada dwie kieszenie – mniejszą z siatką i większą mogącą pomieścić nawet laptop ( tutaj minusem jest brak jak zreszta u wielu producentów, odpowiedniego wymoszczenia dołu kieszeni, zapobiegającemu uszkodzeniom mechanicznym.

W naszym przypadku umieściliśmy w komorze głównej przenośny pakiet fotograficzny, mieszczący bezlusterkowiec SONY i dwa obiektywy.

Fotograf w podróży – Piotr Trybalski sugeruje, że plecak dla fotografa powinien być przede wszystkim wygodny i odpowiadający jego stylowi podróżowania. My zatem użyliśmy THULE dla naszych górsko – fotograficznych potrzeb.

Upslope 35L ma zwartą budowę i ergonomiczny do naszych pleców kształt doskonale nadając się do jazdy na nartach.

Na ściance zewnętrznej ma solidne pętle w tym zaciskową do mocowania nart lub snowboardu a z boku również pętle i zaciski do wygodnego noszenia nart z boku, związanych dziobami nad głową.

Nad kopułą widzimy rączkę z bardzo solidnej taśmy do przenoszenia plecaka w rękach, bez obawy oberwania się pod ciężarem kilkudziesięciu kilogramów.

Od góry w środku pomiędzy komorą główna a zewnętrzną mamy łatwy dostęp do kieszeni wymoszczonej materiałem jakiego używa się do przecierania okularów. Idealnie nadaje się do przechowywania gogli.

Pas biodrowy plecaka jest wyjątkowo szeroki i komfortowy, idealnie opasując biodra i spełniając dodatkowo funkcję ochronną podczas upadku. Zapinany jest taśmą z zaciskiem jak plecaki wspinaczkowe. Obszerne „uszy” pasa biodrowego swobodnie mieszczą podręczne gadżety-czapke, okulary, telefon, czy kompaktowy aparat fotograficzny. Jednak ich powierzchnia raczej predysponuje go do używania zimą – latem mogą „grzać”.

System nośny plecaka jest bardzo solidny. Plecy i szelki wykonano z nowoczesnych materiałów, doskonale dopasowujących się do tułowia.  Pas piersiowy jest regulowany na szelkach i pozwala na dobre dopasowanie do postury.

W jednej z szelek zagospodarowano miejsce na jakiś podłużny, miękki gadżet-nie wiemy jeszcze o jakim przeznaczeniu ale życie pokaże.

W przedniej części plecaka, na dole znajduje się  kieszeń mieszcząca pokrywę z siatki służącą do przypięcia kasku, lub ewentualnie przechowania wilgotnej bielizny.

Z przodu plecaka mamy dostęp do obszernej komory, dedykowaną  dla sondy i łopaty lawinowej, lub innych przedmiotów.

Podsumowanie :

*Thule Upslope 35L  jest solidnie wykonanym plecakiem z naciskiem na aktywności zimowe, lub …dla aktywnych fotografów.

*Użyte materiały najwyższej jakości ( CORDURA), będą decydowały o trwałości produktu.

*Zamki i sposób ich wszycia z pętlami przeciw klinującymi dają się bez oporu odsuwać, nawet w skrajnie niskich temperaturach.

*System nośny zapewnia wszechstronną regulację i sprawia wrażenie idealnego zespolenia plecaka z uzytkownikiem

*Liczne kieszenie pozwolą utrzymać ład podczas pakowania plecaka

Mamy tutaj dwie szkoły :

1.albo stosujemy plecak z licznymi kieszeniami w które metodycznie układamy „wkład”

2.albo też idziemy sposobem Piotra Konopki z TOPR i przewodnika IVBV – zawartość układamy w specjalnie przygotowanych workach zaciskowych, wg. przeznaczenia a całość układamy w klasycznym plecaku ładowanych od góry.

*Plecak ma zgrabny kształt i ciekawy design. Wygodnie leży na plecach i nawet po kilku godzinach użytkowania ” nie przeszkadza”.

Producent ma w ofercie wersję plecaka o pojemności 20L.

*Plecak polecamy nie tylko narciarzom i turystom ale także fotografom akcji.

Film od producenta demonstrujący możliwości plecaka.