PM Sport – Prezentacja i Testy Rossignol Dynastar Lange POC na sezon 2017/18 w Szczyrku

Testy Rossignol Dynastar Lange POC w Szczyrku

PM Sport – Prezentacja i Testy Rossignol Dynastar Lange POC na sezon 2017/18 w Szczyrku

„Istniejący od 1995r. PM Sport jest obecnie synonimem sportów zimowych, a przede wszystkim marki Rossignol, której jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce. Jego założyciele, Paweł Lewandowski i Michał Wojtiuk (PM) przez lata konsekwentnie i z pasją budowali wizerunek tego znakomitego francuskiego producenta. W 1996r. do firmy dołączyli: Paweł Miniakowski oraz Bartosz Hamera, od 2009r. współwłaściciel firmy.”

Paweł Lewandowski

Michał Wojtiuk

Bartosz Hamera

Dzisiaj PM Sport koncentruje swoją działalność na dystrybucji w Polsce marek z Rossignol Group (Rossignol, Dynastar, Lange, Look, Kerma) oraz Peak Performance, POC, Julbo…

Dominik Gurba Paweł Minakowski

„Produkt tworzą ludzie”. I tak właśnie jest w przypadku PM Sport. Zespół firmowy tworzą ludzie których łączą pasje sportowe : narciarstwo, snowboard, żeglarstwo, kitesurfing …. . Dlatego od lat wspólnie budują i utrwalają pozycje światowych marek na polskim rynku, sami korzystając na bieżąco z ich produktów a w linii prostej także  ich dzieci, powoli wchodzące w narciarski świat.

Paweł Minakowski Jacek Ruszel

Robert Psiuk Marcin Szafrański

Jacek Ruszel

Sklepy i salony sportowe chcąc sprzedać zamówione produkty muszą je sensownie wybrać, biorąc pod uwagę : jakość, design, cenę i … to coś co może sprawić, że produkt stanie się hitem.

Stąd prezentacje produktów i możliwość ich testowania.

Skorzystaliśmy z zaproszenia PM Sport i wzięliśmy kilka dni temu udział w testach w Szczyrku. Trafiliśmy na sprzyjająca pogodę, dobre jak nadchodzącą wiosnę warunki śniegowe i znakomicie przygotowane trasy w rejonie Małego Skrzycznego.

Jeśli ośrodek będzie rozbudowany równie starannie jak przygotowanie tras narciarskich, to stanie się centrum narciarstwa  numer 1* w Polsce.

Póki co jednak infrastruktura wyciągowa  przypomina nam czasy turystyki socjalnej w socjalistycznej Polsce, przywołując z nostalgią wspomnienia dawnych czasów i tylko nowo powstające  hotele w alpejskim stylu dają namiastkę tego jak Szczyrk będzie wyglądał za kilka lat.

Prezentacje sprzętu Rossignol, Dynastar, Lange, POC, Julbo….były przeprowadzone niezwykle fachowo.

Kolekcje na przyszły sezon prezentują się imponująco. Narty i buty bardzo sensownie podzielono na grupy docelowe i opisano ich zastosowanie. Biorąc pod uwagę, że w kolekcji Rossi.. znajdziecie blisko 50 modeli nart, to ich klasyfikacja wg. zastosowania ma kolosalne znaczenie zarówno dla sprzedawców jak i kupujących.

Mamy więc grupy : Race( narty sportowe zawodnicze) w tym Race expert ( o charakterystyce nart sportowych na trasy dla zawansowanych ),On Piste do jazdy po przygotowanych trasach, Allmountain, Freeride ( poza trasy) Freestyle (do parku), Grupa nart damskich( zawiera narty z powyżej wymienionych grup poza Race) i wreszcie bardzo ważne z myślą o przyszłych mistrzach grupy Race Junior i Junior. Wiadomo- jakim logo skorupka za młodu nasiąknie to na starość pozostanie w pamięci….

W kolekcjach obydwu marek wyraźnie widać mocny trend w kierunku rozwoju grup all mountain a także  freetour, czyli połączenia skituru i freeride. Kolekcje freeturowe są spójne i przemyślane. Buty sztywnością i konstrukcją są dobrane do konkretnych modeli nart i wiązań a całości dopełniają teleskopowe kije. Patrząc na mocne wejście tuzów narciarstwa w ten segment i ich doświadczenie w zakresie technologii budowy nart i butów to dotychczasowi liderzy tego do tej pory hermetycznego rynku nie mogą spać spokojnie.

Marcin Kacperek-ratownik TOPR, przewodnik IVBV,freerajdy.pl, opowiadał  o sprzęcie do freeride/skitur

Dynastar połaczył grupy allmountain i freeride w jedną pod wspólnym logo Legend, grupującą narty od 75-106mm szerokości pod butem, zarówno uniwersalne jak i dla kobiet – Legend Women, oraz  dzieci. Grupa Legend ( w tym narty allmountain i freeride) dodatkowo zostały wyposażone w technologię Power Drive czyli aktywnego zawieszenia.

Prezentacje i testy odbyły się w super sportowej atmosferze. Narty, co ma bardzo duże znaczenie podczas testów, były dobrze przygotowane. Servicemani  uwijali się bardzo sprawnie z dopasowaniem nart.

Generalnie dla własnego poglądu oceniałem narty pod kątem : trzymania krawędzi w długim i krótkim skrętach, przyjemności w sterowaniu, inicjowania skrętu, spokoju w prowadzeniu, siły potrzebnej do sterowania, oraz designu. Ze względu na twarde, szybkie i znakomicie przygotowane trasy preferowałem narty dłuższe i o dłuższym promieniu skrętu z grup on piste i allmountain.

Żadne mnie nie zawiodły.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie  i całemu teamowi PM Sport za kawał dobrej roboty i fajną atmosferę.

Tomasz Osuchowski www.skimagazyn.pl

zdjęcia PM Sport , skimagazyn.pl