Aplikacja PKL Kasprowy Wierch najlepsza w kategorii Podróże i turystyka

PKL aplikacja Kasprowy Wierch

Zakopane, 9 marca2017

Aplikacja PKL Kasprowy Wierch najlepsza w kategorii Podróże i turystyka

Aplikacja mobilna PKL

Aplikacja mobilna Kasprowy Wierch zdobyła I miejsce w konkursie Mobile Trends Awards w kategorii Podróże i turystyka. Jurorzy docenili m.in. innowacyjność pomysłu i jakość realizacji przewodnika na smartfona po Kasprowym Wierchu, a także jego odbiór przez użytkowników. Nagroda została wręczona 8 marca podczas gali Mobile Trends Awards.

 Mobilny przewodnik PKL Kasprowy Wierch pozwala zaplanować i urozmaicić piesze wycieczki po okolicach szczytu. Użytkownicy mają do dyspozycji dziewięć tras pieszych, zróżnicowanych w zależności m.in. od czasu, który chcą poświęcić na wędrówkę. GPS pozwala śledzić na mapie swoje dokładne położenie, a funkcja AR (augmented reality – rozszerzona rzeczywistość) daje możliwość sprawdzenia, jak mijane miejsca wyglądały osiemdziesiąt lat temu, gdy turystyka w Tatrach dopiero zaczynała się rozwijać. Aplikacja posiada także aktualną bazę informacji o działaniu kolei linowej i infrastruktury turystycznej, prognozę pogody w górach oraz poradnik turysty, dotyczący przygotowania do wycieczki i bezpiecznego zachowania w wysokich górach. Mobilny przewodnik działa również w trybie offline.

Nagrody Mobile Trends Awards dla najlepszych rozwiązań mobilnych 2016 r. zostały przyznane w 10 kategoriach. Zwycięzców wybierała Kapituła Konkursowa, składająca się z ekspertów z branży mobile i IT, a także internautów, których głosy miały znaczenie przy wyborze głównych zwycięzców i decydowały o przyznaniu specjalnej statuetki – nagrody internautów.

Aplikację PKL Kasprowy Wierch można pobrać z :

Apple Store Google Play