Dariusz Duda – relacja ze startów w Speed Ski

Dariusz Duda

18 Marca wyruszyliśmy z Zakopanego na pierwszy w tym sezonie start. Po 30 godzinach trasy w tym 16-sto godzinnej przeprawie promem przez Bałtyk, dotarliśmy do szwedzkiej miejscowości Idre. 20 marca odbyły się pierwsze treningi. Udało się kilkukrotnie zjechać i zapoznać z trasą. 21 marca odbyły się otwarte Mistrzostwa Szwecji Speed Ski w których zająłem 6-te miejsce z wynikiem 151,45 km/h.

Następnego dnia tj. 22 marca rozpoczęły się zawody Pucharu Świata. Na ten dzień zaplanowano 3 przejazdy. Niestety ze względu na silny wiatr trzeci przejazd został odwołany. 23 marca podczas finałowego przejazdu Pucharu Świata uzyskałem 152,60 km/h i ostatecznie zająłem 11 miejsce. W dniu jutrzejszym rozpoczynamy rywalizacje w Mistrzostwach Świata na których będę jedynym reprezentantem Polski.