Biegówki podczas SNOW EXPO 2017.

„BIEGÓWKOWY NARODOWY” podczas SNOW EXPO 2017.

 

 Otwarcie sezonu narciarstwa biegowego na stadionie PGE Narodowym?

Już 4 – 5 listopada przed stadionem PGE Narodowy odbędzie się wydarzenie jakiego nie widziała jeszcze Warszawa! Jedenaście tirów wyprodukowanego na miejscu śniegu, trasa biegówkowa, bezpłatne testy sprzętu, lekcje z instruktorami, strefa dzieci – to tylko część z atrakcji przewidzianych podczas projektu „BIEGÓWKOWY NARODOWY”.

 Podczas tegorocznej edycji „SNOW EXPO – nie tylko dla narciarzy”, organizator wraz z firmą Tatra Holding zorganizują pierwsze w historii wydarzenie dla osób zainteresowanych narciarstwem biegowym na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Celem nadrzędnym projektu jest wprowadzenie Polaków w świat narciarstwa biegowego, zainspirowanie pasją do biegów, pokazanie powszechności tej dyscypliny.

Dzięki współpracy z polską firmą Supersnow S.A., której armatki, wysięgniki i całe systemy naśnieżania pracują w ośrodkach narciarskich całej Europy, Azji i Ameryki Północnej, zostanie wyprodukowany śnieg o objętości około jedenastu tirów!

We współpracy z ośrodkiem narciarskim Kotelnica Białczańska, oraz właścicielami wspólnego karnetu narciarskiego TatrySki, Hotelem Bania i Termą Bania zostanie przygotowana profesjonalna trasa do techniki klasycznej (ślady) oraz dowolnej.

Projekt „Biegówkowy Narodowy” jest imprezą otwartą i całkowicie bezpłatną. Na uczestników czekać będzie specjalnie przygotowana wypożyczalnia kompletów biegowych – narty, kije, buty, w której specjaliści pomogą dobrać sprzęt w zależności od stopnia zaawansowania. Do dyspozycji uczestników będzie również wykwalifikowana kadra szkoleniowa (trenerzy PZN, byli zawodnicy, instruktorzy), a także strzelnica laserowa (biathlon).

Organizatorzy zadbają także o specjalną oprawę wydarzenia – m.in. widowiskowe zawody mistrzów w biegu na 100 metrów. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili już polscy biathloniści – Krystyna i Grzegorz Guzik, Marysia Mąka oraz biegacze narciarscy – Jan Antolec i Maciej Staręga.

Powstanie również specjalnie przygotowana strefa dzieci, w której najmłodsi adepci narciarstwa biegowego będą mogli stawić swoje pierwsze kroki na nartach. Organizatorom, zależy na pokazaniu opiekunom i rodzicom odrębną formę spędzania wolnego czasu ich pociech na świeżym powietrzu w okresie zimowym.

Biegówkowy Narodowy to dwa dni pełne sportu, rekreacji i zimowej zabawy w centrum Warszawy!

Sponsorzy: SUPERSNOW S. A., Kotelnica Białczańska, TatrySki, Hotel Bania, Termy Bania.

Partnerzy: Polski Związek Narciarski, TURBACZ-XC, Gmina Nowy Targ.

Organizatorzy: SNOW EXPO, Tatra Holding.