Ski amadé, Dolina Großarl – bajeczna kraina śniegu.

Grossarl Winter

Dolina Großarl to profesjonalista w dziedzinie urlopów rodzinnych w regionie Ski amadé. Głównymi zaletami tego miejsca jest różnorodność stoków, bajeczne zimy w otoczeniu przepięknej natury i gwarancja śniegu aż do okresu po Wielkanocy.

Zeszłoroczne inwestycje przedsiębiorstwa Großarler Bergbahnen skoncentrowały się zwłaszcza na tych dwóch ostatnich zaletach – gwarancji śniegu i ekonomicznym naśnieżaniu stoków.

Dzięki zainstalowanym na ratrakach urządzeniom do pomiaru grubości pokrywy śnieżnej, na bieżąco monitorowany jest stan stoków. W ten sposób określana jest ilość śniegu w danym miejscu, a proces naśnieżania może zostać odpowiednio dopasowany do panujących warunków. Pomiar grubości pokrywy śnieżnej bazuje na systemie lokalizacji satelitarnej, który stanowi podstawę do tworzenia modelu terenu, przedstawiającego dokładną wysokość śniegu na stoku z dokładnością do 10 cm. W ten sposób proces naśnieżania można ograniczyć do miejsc, gdzie jest to najbardziej konieczne, oszczędzając jednocześnie zasoby.

 Region przyjemności – górski ser Großarltaler oraz najwyżej położony targ w Alpach

Dolina Großarl – zwana także „Doliną hal” – słynie z wyśmienitych produktów rolniczych i od 2014 roku dzięki „górskiemu gatunkowi sera Großarltaler” należy do wykwintnego grona austriackich „Regionów przyjemności – GenussRegionen”. To nie wszystko: w trakcie „Tygodnia wino i narty”, w regionie Ski amadé, od 10 do 17 marca 2018 roku odbędzie się najwyżej położony targ w Alpach, na którym skosztować będzie można wielu smakołyków. Warto, zatem połączyć dzień na stoku z wizytą na targu. Degustacje i rozkosz smaku bez granic. Produkty kupić będzie można bezpośrednio w schroniskach, w wiejskich sklepach i bezpośrednio w gospodarstwach w dolinie oraz na wieczornych biesiadach „Tydzień wino i narty”.

 Urlop dla całej rodziny

Winter KinderskikursTegoroczny urlop zimowy będzie wyjątkowy – każdy członek rodziny znajdzie w ofercie coś odpowiedniego dla siebie. W ten sposób każdy wróci z urlopu zadowolony. Dolina Großarltal, w której znajdują się wioski Großarl i Hüttschlag, to odpowiednie miejsce na urlop w gronie najbliższych! Mamy z przyjemnością skorzystają z wygodnych wyciągów, cudownie szerokich stoków oraz przytulnych schronisk na górze. Ojcowie pokochają sportowe atrakcje: różnorodność w regionie Ski amadé zachwyca, 760 km stoków i 270 wyciągów. Przygotowane są także stoki do jazdy w stylu freeride. Jednym z ulubionych jest stok „Himmelreich” oraz wyjątkowo długi stok „Berglandroute” o długości 6 km. Dzieci natomiast najchętniej spędzają czas na panoramicznym płaskowyżu wokół kolejki Sonnenbahn. Podczas, gdy najmłodsi szusują w obszarze dla dzieci przez tunel i pagórkowaty stok, nieco starsi zaś chętnie przebywają w parku do jazdy na desce lub w stylu freeride ze spektakularnymi przeszkodami.

Oferty karnetów narciarskich przystosowane do potrzeb rodzin, dzieci i młodzieży

Dolina Großarltal wraz z partnerami w regionie Ski amadé kładą duży nacisk na przystępne ceny za uprawianie sportów zimowych – zwłaszcza dla rodzin z dziećmi i nastolatkami. Oferta zniżek dla dzieci „Junior Weekend Discount“, to dzienny bilet na stok, w każdą sobotę i niedzielę po wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Radość z jazdy na nartach kosztuje w te dni dla dzieci tylko 17,- euro, a dla młodzieży 27,- euro. Dużym sukcesem w zeszłym sezonie okazały bilety sezonowe „U25”, dla wszystkich gości między 18, a 25 rokiem życia. Dla tych, którzy spędzają dużo czasu na stoku, najlepszym wariantem będzie nabycie biletu sezonowego w przedsprzedaży (oferta ważna do 6 grudnia włącznie). Rozwiązanie to jest szczególnie popularne wśród dzieci i młodzieży:

Ceny w sezonie zimowym 2017/18                        Taryfa normalna             Przedsprzedaż do 6.12.2017

Dzieci (roczniki 2002 – 2011):                        € 230,–                        € 144,–            (- 37 %)

Młodzież (roczniki 1999 – 2001):                        € 418,–                        € 216,–            (- 48 %)

Bilet sezonowy U25 (roczniki 1992 – 1998):            € 512,–                        € 388,–            (- 24 %)

Dorośli                                                             € 590,–                        € 553,–            (- 6 %)

 WLAN i miejsca do wypoczynku

WLAN_10Czasami nawet najbardziej zapaleni sportowcy potrzebują chwili wytchnienia. Najlepszymi miejscami do relaksu i wypoczynku są nie tylko liczne i przytulne schroniska górskie, ale także punkty wypoczynkowe na łonie natury i na obrzeżu stoków. Rodzice mogą rozkoszować się stąd bajecznym widokiem na szczyty parku narodowego Wysokie Taury. Dzieci natomiast mogą za pomocą smartfonów i darmowej sieci WLAN wysyłać w tym czasie odjazdowe zdjęcia z ferii..

„Narty skoro świt, Skikeriki !!!“ – jazda na nartach o poranku. Zobaczyć wschód słońca na górze i już we wczesnych godzinach (od godz. 7:30) zjechać po świeżo przygotowanym stoku w ekskluzywnej grupie maks. 25 osób w towarzystwie dwóch przewodników narciarskich – bezcenne. Po jeździe na uczestników czeka wspaniałe śniadanie w przytulnym schronisku na górze. Cena wraz ze śniadaniem: 38,- euro plus cena za karnet narciarski.Koniec z uciążliwym rozkładaniem planu stoków i szukaniem – nowe cybergogle to rewolucyjne rozwiązanie. Ski amadé stworzył ten projekt, opierając się na już istniejącej aplikacji mobilnej „Ski amadé Guide“. We współpracy z firmą Evolaris stworzono specjalną aplikację dla cybergogli, które po raz pierwszy wyświetlają regionalne informacje na temat ośrodka narciarskiego bezpośrednio na goglach. Za pomocą aplikacji cybergogle dysponują wiedzą i informacjami dotyczycącymi np. ciekawych miejsc, prognozy pogody, stanu tras i wyciągów narciarskich oraz komunikatami dotyczycącymi bezpieczeństwa. Są one widoczne w prawym dolnym rogu pola widzenia użytkownika. Za pomocą ustawień bezpieczeństwa można skonfigurować gogle tak, aby po przekroczeniu przez narciarza określonej prędkości komunikaty znikały – wszystko po to, by nie odwracać niepotrzebnie uwagi użytkownika. Na sezon narciarski 2017/18 jeszcze rozbudowano bazę danych z informacjami wyświetlanymi na cybergoglach. Amatorzy białego szaleństwa w czasie rzeczywistym będą teraz informowani o atrakcjach, obok których przejeżdżają, aby nic im nie umknęło. Za 50 metrów kameralny bar? W goglach pojawi się odpowiedni komunikat. Doskonały punkt widokowy na skraju trasy? Gogle poinformują o nim. Jest to, zatem urządzenie nawigacyjne po ośrodku narciarskim. Ponadto: zasady poruszania się po stokach, obraz z kamer internetowych na żywo. Inteligentne gogle z zainstalowaną już aplikacją goście Ski amadé będą mogli kupić lub wypożyczyć już za 19,- euro dziennie w punktach Intersport Lackner. Ski amadé oferuje gościom zawsze nowe i niezapomniane przeżycia.

Rozkosz z przebywania na łonie natury ze stowarzyszeniem BERG-GESUND
Dolina Großarl jest pełna atrakcji także poza stokami. Bogata oferta na czas wolny i atrakcji sportowych to największa różnorodność przeżyć w Ski amadé. Pełna oferta obejmuje odśnieżane szlaki do wędrówek zimowych, trasy na narty biegowe, trasy do wypraw na rakietach śnieżnych, przejażdżki saniami zaprzężonymi w konie oraz olbrzymi obszar do jazdy na nartach skiturowych obok parku narodowego Wysokie Taury. NOWOŚĆ: od sezonu zimowego 2016/17 schronisko Loosbühelalm, jedno z wielu gospodarstw na hali, czynnych do tej pory wyłącznie latem, przyjmuje teraz gości także zimą. Na łonie dziewiczej natury jest miejscem odpoczynku z pysznymi daniami dla zgłodniałych wędrowców na rakietach śnieżnych. Istnieje również możliwość wjechania na górę taksówką.

Winter Rodeln W dół zjechać można na sankach, które można wypożyczyć bezpośrednio w schronisku. Pod hasłem „Zdrowie w górach” oferowanych jest co tydzień do 7 aktywności na świeżym powietrzu, jak wspinaczka po lodzie, wyprawy na nartach skiturowych i wędrówki na rakietach śnieżnych z przewodnikiem: ww.berg-gesund.at.

Ski amadé made my day: Oferta „Ski amadé made my day“ to perfekcyjny dzień na urlopie w regionie Ski amadé, do wyboru są 2 różne punkty programu, jeden poświęcony głównie przyjemności, drugi natomiast przygodom:

„Dzień Rock die Alpen”: pierwszym krokiem będzie wypożyczenie odpowiednich nart lub desek, aby następnie w towarzystwie małej grupy i osoby odpowiedzialnej za kształt parku w Großarltal zaszaleć na śniegu. Po zjedzeniu żeberek na obiad, dzień pełen wrażeń trwa dalej. Podczas wspinaczki po lodzie z certyfikowanym przewodnikiem górskim uczestnicy nauczą się jak za pomocą dwóch czekanów wspiąć się na lodową ścianę. Następnie będzie można sprawdzić swoje umiejętności podczas strzelania z łuku. Kto trafi w dziesiątkę, może liczyć na dodatkowy plasterek sera na podwieczorku, po dniu pełnym wrażeń J.

„Dzień na nartach Natur & Genuss”: już przy pierwszym pianiu koguta uczestnicy szusują po świeżo przygotowanych stokach. Kiedy stoki są oficjalnie otwierane o godz. 9:00, ranne ptaszki siedzą już przy bogatym śniadaniu. Następnie w ramach safari smaków na nartach uczestnicy przejadą przez ośrodek narciarski od Großarl do Dorfgastein. Pośród dziewiczej natury odbędzie się potem wędrówka na rakietach śnieżnych na drugą stronę doliny. W Loosbühelalm będzie można samodzielnie przygotować posiłek na grillu. Na koniec przygotowany został zjazd na sankach do doliny. Perfekcyjny, zimowy dzień – dla łakomczuchów i miłośników natury.

 Oferta noclegów dla każdego

Oferta obiektów noclegowych „spełnia wszystkie życzenia”. Obie miejscowości Großarl i Hüttschlag słyną z bogatej oferty, obejmującej 21 hoteli 4-gwiazdkowych (z tego 4 w kategorii ****superior) z wykwitną kuchnią i dużymi obszarami odnowy biologicznej. Ponadto w dolinie przenocować można w prywatnych pensjonatach, autentycznych domkach górskich, przytulnych mieszkaniach wakacyjnych, w agroturystyce lub na placu kempingowym.

GROSSARLTAL – WYDARZENIA, PAKIETY I GŁÓWNE ATRAKCJE

Adwent w górach w Salzburgu: dolina Großarl w czasie przed Bożym Narodzeniem wygląda niezwykle autentycznie i panuje tu nastrojowa atmosfera. Głównymi atrakcjami są kunsztowna, ręcznie wykonana szopka oraz bogata oferta dla dzieci i rodzin. Górski Jarmark Adwentowy w Salzburgu cechuje się szczególnym przywiązaniem do autentyczności i tradycji. Oferowane są regionalne produktu oraz optymalna mieszanka rękodzieła i gastronomii. Więcej informacji na: www.salzburger-bergadvent.at

Dolina Großarl zachęca gości na początku sezonu narciarskiego 2017/18 nastrojowymi ofertami adwentowymi, dając w prezencie w przypadku rezerwacji na 3 dni, dodatkowo 1 dzień gratis, oferta dotyczy noclegu oraz karnetu narciarskiego od 1.12. do 23.12.2017 (obowiązuje także na koniec sezonu od 5-8.4.2018). W dzień można cieszyć się szybką jazdą na nartach w Großarltal-Dorfgastein, wieczorami natomiast smakiem grzanego wina, ponczu oraz wzruszającą muzyką na Jarmarku Adwentowym.

Ladies Week z udziałem gwiazd „JULIAN LE PLAY“ i „BEATRICE EGLI“

Jazda na nartach w słońcu i imprezowa atmosfera w atrakcyjnej cenie: karnet narciarski 1+1 GRATIS! Każdy, kto zarezerwuje 7 noclegów w okresie 17-24 marca 2018 r., w jednym z podmiotów biorących udział w akcji „Ladies Week” i programie ramowym, oraz zamówi dwa 6-dniowe karnety narciarskie, zapłaci tylko za JEDEN, a DRUGI otrzyma GRATIS. Jedną z głównych atrakcji tygodnia jest wyścig Happy-Power-Lady-Race, w którym uczestniczki podzielone zostaną na grupy według koloru włosów. 7 noclegów, wraz z udziałem w programie ramowym i 6-dniowym karnet narciarskim od 519,- euro za pierwszą osobę i 262,- euro za drugą osobę. Występy gwiazd: środa, 21 marca 2018: Julian le Play (5-krotny laureat nagrody Amadeus-Award). Piątek, 23 marca 2018: noc w strojach ludowych z udziałem gwiazdy BEATRICE EGLI i dj-em Matty Valentino.

 „Tydzień wino i narty” w Großarl z najwyżej położonym w Ski amadé targiem.

W tygodniu 10-17 marca 2018 w dolinie Großarl rozgorzeje gorączka złota. Organizatorzy zapraszają wtedy nie tylko wszystkich fanów białego szaleństwa do szusowania po słonecznych stokach i rozkoszowania się ofertą kulinarną, ale także do udziału w loterii „Big-Bottle-Buddeln”, w której rozlosowane zostaną Audi A1 Sportback o wartości 19 739 euro, prawdziwa sztabka złota o aktualnej wartości 1750 euro oraz inne cenne nagrody. Dzień warto spędzić szusując w słońcu po idealnie przygotowanych stokach i przechadzając się po najwyżej w Alpach położonym targu w Ski amadé, wieczorem natomiast czas na kosztowanie lokalnym delikatesów i wybornych trunków austriackich producentów win. W trakcie pełnego kulinarnych uniesień tygodnia z najlepszej strony zaprezentują się zarówno hotelarze, jak również rolnicy z doliny Großarl – zwłaszcza członkowie tzw. Genussregion Großarl, produkujący ser z hali – rozpieszczając gości lokalnymi i międzynarodowymi smakołykami. Ponadto około 10 najlepszych austriackich producentów win zaprasza, po wspólnym dniu na nartach, na degustację wyszukanych win. O pełen kulinarnych atrakcji dzień na stoku zadbają oczywiście wybrane schroniska narciarskie, ściśle współpracujące z lokalnymi rolnikami, oferując w niektóre dni degustacje i najwyżej położony w Alpach targ w regionie Ski amadé. A najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że ta bogata oferta przyjemności kulinarnych jest całkowicie darmowa dla osób, które wykupiły pakiet „Wino i narty”. Także udział w loterii „Big-Bottle-Buddeln“ jest ujęty w pakiecie. Z odrobiną szczęścia istnieje szansa na wygranie jednej z 20 cennych nagród, a wśród nich nowiutkiego Audi A1 lub małej sztabki złota. Za dopłatą 75 euro można zjeść legendarną kolację w wagoniku kolejki górskiej z wyszukanymi winami Ski-amadé.

Oferta Ski amadé Mini´s Week – ważna w terminie 13-27 stycznia 2018
Przez dwa tygodnie obowiązywania oferty Ski amadé Mini´s Weeks wybrane noclegi we współpracy z przedsiębiorstwem Großarler Bergbahnen oraz lokalnymi szkołami narciarskimi będą oferowały możliwość rozpoczęcia kariery narciarskiej dla dzieci w wieku 4-6 lat po niezwykle atrakcyjnych cenach. Oferta za stałą cenę 100 euro/dziecko (obowiązuje roczniki 2012-2014) obejmuje 6-dniowy karnet narciarski i 3-dniowy kurs jazdy na nartach wraz z wypożyczeniem sprzętu na czas trwania kursu. Możliwość zarezerwowania dodatkowych dni, dziennej opieki nad dziećmi oraz wypożyczenia innych artykułów. Liczne pensjonaty oferują możliwość pobytu dzieci w pokoju rodziców w cenie.

Urlop narciarski może być atrakcyjny cenowo: oszczędni fani białego szaleństwa powinni zwłaszcza zwrócić uwagę na oferty poza głównym sezonem, tj. w terminie 1-23.12.2017, od 6.1.-3.2.2018 oraz od 17.3.-8.4.2018 skorzystać można z naprawdę atrakcyjnych ofert pakietowych zawierających nocleg, karnet narciarski oraz różnorodne usługi dodatkowe jak kursy narciarskie i wypożyczenie sprzętu. 7 noclegów ze śniadaniem i obiadokolacją w 4-gwiazdkowym hotelu, a w cenie 6-dniowy karnet narciarski, kosztuje już od 696,- euro, w pensjonacie ze śniadaniem już od 412,- euro. 1 tydzień rodzinnego urlopu dla 2 dorosłych i 2 dzieci w mieszkaniu, w cenie 6-dniowe karnety narciarskie, w ramach wielkanocnej oferty rodzinnej można znaleźć już od 967,- euro.

Darmowy tygodniowy karnet narciarski dla aktywnych seniorów! W okresie 1-23.12.2017 oraz 31.3.-8.4.2018 dolina Großarl oferuje wszystkim aktywnym seniorom powyżej 60. roku życia wyjątkowy pakiet pod nazwą „Amadé-sixty-plus”: Dokonując rezerwacji 7 noclegów w wybranym podmiocie partnerskim, za darmo są 6-dniowy karnet narciarski, 1 dzień z trenerem, 1 dzień degustacji, 1 dzień testowania sprzętu narciarskiego oraz atrakcyjny program ramowy! 7 noclegów, w cenie karnet narciarski oraz usługi w 4-gwiazdkowym hotelu/ ze śniadaniem i obiadokolacją od 532,- euro, w pensjonatach ze śniadaniem od 231,- euro.

 INFORMACJE i rezerwacje: Biuro Promocji Großarltal

A 5611 Großarl, Gemeindestraße 6, tel. +43 (0)6414/281, faks +43 (0)6414/8193

e-mail: info@grossarltal.info, www: www.grossarltal.info

 

INFORMACJA PRASOWA OTRZYMANA OD BIURA PROMOCJI Großarltal