Trentino; najnowsze wiadomości ze śnieżnej krainy

Trentino

 

Informacja prasowa otrzymana od Trentino Press Office

Trentino – ponad 800 kilometrów tras narciarskich, dwa znane regiony narciarskie: Dolomiti Superski – do którego należy Val di Fassa, Moena-Tre Valli, Val di Fiemme i San Martino di Castrozza-Passo Rolle i Skirama Dolomiti Adamello Brenta–do której należą stacje narciarskie Madonna di Campiglio i Pinzolo, Folgarida-Marilleva, Peio, Passo del Tonale w Val di Sole, Andalo-Fai della Paganella, Monte Bondone i Folgaria-Lavarone-Luserna przedstawia nowości i atrakcje w sezonie zimowym 2017/18.

Jeszcze bliżej stoków dzięki Fly Ski Shuttle i Flixbus

Zimowe wakacje w Trentino rozpoczynają się już na lotnisku. Począwszy od 8 grudnia, aż do 2 kwietnia, w każdą sobotę i niedzielę korzystać można z transportu autokarowego. Dzięki wygodnemu połączeniu z lotnisk w Weronie, Bergamo, Mediolanie i Wenecji dojedziemy do większości stacji narciarskich w Trentino.

Z lotnisk w Weronie, Bergamo, Mediolanie (Malpensa) i Linate autokarem bezpośrednio dostaniemy się do Madonny di Campiglio i Pinzolo, Val di Sole, Val di Fassa i Val di Fiemme, a także na Paganellę i do San Martino di Castrozza. Rezerwacji dokonać mogą Państwo odwiedzając stronę www.flyskishuttle.com. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu +39 0461.391111, od poniedziałku do soboty, w godz. 9.00 – 18.00.

Alternatywną formą transportu jest Flixbus, czyli niedrogi autobus kursujący z Novary, Mediolanu, Bergamo i Brescii do głównych ośrodków narciarskich w Trentino. Autobusy kursują od grudnia do kwietnia; w okresie świątecznym (22 grudnia – 7 stycznia) codziennie, a od 8 stycznia do 5 kwietnia w każdą sobotę i niedzielę. Korzystając z Flixbusa dotrzemy m.in. do Pinzolo, Madonny di Campiglio i Val di Sole – Passo Tonale.

Śnieg hi-tech: Ciampac (Val di Fassa), gondola nowej generacji

Po oddaniu do użytku w zeszłym roku nowoczesnej kolei Alba – Col dei Rossi, w Val di Fassa pojawi się kolejna gondola – jedna z najnowocześniejszych w całych Alpach. Pierwsza włoska kolejka linowa nowej generacji “Doppelmayr D-Line” powstanie w Alba di Canazei. Wspomniana kolej stanowi absolutną nowość, zważywszy na komfort podróży, technologię i poziom hałasu.Kolej zastąpi wysłużoną gondolę Alba – Ciampac, która działała od 1975 roku. Gdy oddano do użytku gondolę Alba – Col dei Rossi łączącą Val di Fassa ze słynną Sellarondą, stało się oczywiste, że kolei Alba – Ciampac o maksymalnej przepustowości 750 osób na godzinę nie sprosta wymogom narciarzy.

Nowa kolej o przepustowości 2000 osób na godzinę (maksymalna przepustowość 2400 osób na godzinę) będzie wywozić narciarzy na Ciampac zaledwie w 5 minut. Mówiąc krótko, oznacza to zero oczekiwania w długich kolejkach i niezwykle wygodną podróż na skórzanych kanapach, w przestronnych gondolach. Dzięki nowej gondoli narciarze będą mogli “zaliczyć” słynną czarną trasę na Ciampac dużo więcej razy. D-Line wyróżnia się całkowicie nowym designem poszczególnych elementów i nowym systemem operacyjnym, a tym samym stanowi przykład dość futurystycznych rozwiązań technologicznych. Pasażerowie podróżują w wyjątkowo komfortowych warunkach, w ciszy, nie odczuwając nawet minimalnych drgań.

Więcej informacji: www.ciampac.org

W skrzącym się śniegu: nowy hotel FIAT Chalet na Monte Spinale

2_chalet-fiat_1-2- (1)

Ogromne okna, pochodzący z Dolomitów kamień i drewno. Tak właśnie wygląda nowy, luksusowy hotel z restauracją i barem, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Dolomity Brenta. Spinale – Fiat Chalet to miejsce, w którym zaczerpnąć można energii i zrelaksować w SPA. Co ważne, obiekt zaprojektowany i wybudowany został z ogromną dbałością o miejscową florę i faunę, tak by nie zakłócić lokalnego ekosystemu. Jest przykładem nowoczesnej architektury i najwyższego standardu, którego, odwiedzający Dolomity turyści, poszukują coraz częściej. Do dyspozycji gości jest siedem apartamentów oraz niewielkie centrum wellness, czytelnia, restauracja a-la-carte, bar i niewielka restauracja samoobsługowa. Utrzymany w bardzo nowoczesnym stylu budynek wzniesiony został zgodnie z zasadami poszanowania przyrody; wykorzystane do konstrukcji materiały i technologie, a także system pozwalający oszczędzać energię sprawiają, że hotel całkowicie wpisuje się w otaczający go krajobraz.

www.visittrentino.info/zimowe-wakacje