W Zieleńcu armatki śnieżne już działają, rusza sezon narciarski…

Zieleniec Ski Arena_armatki w ruch1
Informacja prasowa od Zieleniec Ski Arena, „Stacji z klimatem”

Zieleniec to największy kurort narciarski na Dolnym Śląsku, jeden z najlepszych w Polsce, charakteryzujący się wyjątkowym, zbliżonym do alpejskiego klimatem. Jeden karnet na wszystkie 29 wyciągów i kolei narciarskich pozwala na korzystanie z 22 km narciarskich tras bez konieczności odpinania nart. Sezon narciarski w Zieleńcu trwa przez 150 dni w roku – śnieg leży tu nierzadko do kwietnia. Infrastrukturę narciarską uzupełnia bogata oferta tutejszych hoteli i pensjonatów, oferujących także wyjątkową i bardzo zróżnicowaną kuchnię.

Spadająca już coraz częściej poniżej zera temperatura oraz opady śniegu pozwoliły na uruchomienie armatek śnieżnych w Zieleniec Ski Arena – jednej z największych w Polsce stacji narciarskich. Wszystko wskazuje więc na to, że narciarski sezon rozpocznie się tradycyjnie wraz z początkiem grudnia.

Na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby ostatecznie podawać oficjalną datę otwarcia kolei, wyciągów i tras – wszak aura lubi się ostatnio dynamicznie zmieniać. Jednak biorąc pod uwagę aktualnie panujące w Zieleńcu warunki oraz prognozy pogody na najbliższe dni, jest bardzo prawdopodobne, że nastąpi to właśnie z początkiem nowego miesiąca. „Od dłuższego czasu monitorujemy pilnie każdego dnia aurę i zmieniające się warunki. Dziś na naszych stokach leży już kilkanaście centymetrów naturalnego śniegu, który od niedzieli jest uzupełniany tym z armatek” – mówi Grzegorz Głód, przedstawiciel ośrodka w Zieleńcu.„Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ciągu kilkunastu dni otworzyć oficjalnie ośrodek. Jednak na ostateczne decyzje musimy dać sobie jeszcze kilka dni. Zależy nam, aby już od samego początku sezonu trasy były doskonale przygotowane. A tego bez stabilnej aury i odpowiedniej pokrywy śnieżnej nie będziemy w stanie zagwarantować” – dodaje Grzegorz Głód. Z technicznego punktu widzenia Zieleniec jest w 100 procentach gotowy na nowy sezon narciarski. Zakończone zostały wszystkie przeglądy techniczne i remonty. W tym sezonie do dyspozycji narciarzy oddane zostaną dwa dodatkowe wyciągi dydaktyczne (Antek I i Antek II). Dzięki nim narciarscy nowicjusze będą mogli jeszcze szybciej i w jeszcze lepszych warunkach zdobywać nowe szlify i umiejętności.

Zieleniec

Sam sezon zapowiada się niezwykle interesująco i oczywiście aktywnie. 23 edycja Dziecięcego Pucharu Orlicy, święta i Sylwester na stoku, różnej rangi zawody, całe mnóstwo innych, cyklicznie odbywających się w naszym ośrodku imprez – plan jest naprawdę bogaty. Do tego codzienne #szusowanko już od godziny 9:00, no i oczywiście nocna jazda, czyli wyciągi i trasy otwarte do 22:00. Zanim sam sezon wejdzie jeszcze najbardziej gorący okres, warto skorzystać także z oferty akcji Free Ski, która trwa od pierwszego uruchomienia wyciągów do 21 grudnia oraz niemal przez cały marzec. Dzięki spędzonym w Zieleńcu minimum 4 noclegom, otrzymać można w jej ramach za darmo 3-dniowy karnet.

Wszystkie istotne informacje odnośnie do zmieniających się warunków ale także cen, akcji specjalnych, czy aktualnej prognozy pogody znajdą Państwo na nowej stronie internetowej stacji narciarskiej (www.zieleniec.pl). Warto także śledzić profile Zieleńca w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter), gdzie oprócz bieżących informacji znajdą Państwo wiele ciekawych zdjęć oraz ciekawostek, którymi dzielą się użytkownicy internetu.