SZCZYRK MOUNTAIN RESORT

Szczyrk--Skrzyczne-1

 

Informacja prasowa otrzymana od Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego S.A.

Z nadejściem sezonu zimowego 2017/18 nastaje tzw. nowa era Szczyrku, dzięki istotnej modernizacji i olbrzymim inwestycjom spółki Tatry mounatin resorts, a. s. (TMR). Ośrodek narciarski Szczyrk Mountain Resort (SON/Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.) doczekał się poprawy infrastruktury w postaci nowych wyciągów, nartostrad, systemu naśnieżania i wybudowania zaplecza dla kas, sklepów, wypożyczalni sprzętu narciarskiego, serwisu sprzętu narciarskiego, centrum informacji itp. Przestarzałe systemy transportowe zostały zastąpione zupełnie nowymi nowoczesnymi rozwiązaniami i udoskonalono transport. Ośrodek dzięki modernizacji zyskał różnorodność w świadczeniu usług i pełne zaplecze, które wzmacnia wizerunek również samego miasta jako ważnego ośrodka narciarskiego. Do początku sezonu zimowego 2017/18 zaplanowano inwestycje w wysokości 35 milionów euro. Ośrodek wypoczynkowy w Beskidach przed sezonem narciarskim został wyposażony w nową 10-osobową gondolę na trasie Parking U Kowalskiego(Szczyrk Gondola) – Hala Skrzyczeńska, 6-osobową kanapę w lokalizacji Solisko – Hala Skrzyczeńska, 6-osobową kanapę w lokalizacji Solisko – Wierch Pośredni i niebieską nartostradę z Hali Pośredniej na Solisko, dzięki której zostaną połączone dwie części ośrodka dla mniej zaawansowanych narciarzy, ponieważ brakowało tu łatwej niebieskiej trasy. Ośrodek posiada sztuczne naśnieżanie i zbiornik na wodę o objętości 100 tys. m3. 15 km tras zjazdowych naśnieża w pełni zautomatyzowany system firmy Technoalpin, a nowe nowoczesne kolejki zapewniła firma Leitner.

Po raz pierwszy spółka TMR buduje w jednym ośrodku narciarskim aż 3 nowe nowoczesne kolejki. 6-osobowa kanapa na trasie Solisko – Wierch Pośredni zapewnia narciarzom ekskluzywne odczucie wygodnej, bezpiecznej i ponadto „podgrzewanej” jazdy, która rozpoczyna się na stacji dolnej na wysokości 650 m n.p.m., a kończy na stacji górnej kolejki na wysokości 991 m n.p.m. Długość nowej kolejki wynosi 1 386 m, czas jazdy to 4 minuty i 37 sekund, a kolejka o przepustowości 2 000 (3 000 będzie od 2018/19) os./godz. pokonuje 341 m wysokości. 6-osobowa kanapa na trasie Solisko – Hala Skrzyczeńska również posiada podgrzewane kanapy, dzięki czemu narciarze nie muszą siedzieć na zimnych otwartych siedziskach, ponieważ obie kolejki posiadają osłony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dolna stacja znajduje się na wysokości 650 m n.p.m., a górna stacja kolejki o długości 1 615 m kończy się na wysokości 999 m n.p.m. Przepustowość wynosi 2 400 os./godz., czas jazdy wynosi 5 minut i 23 sekundy. Kolejka na trasie Solisko – Hala Skrzyczeńska pokonuje 350 metrów wysokości. 10-osobowa kolej gondolowa z Parkingu U Kowalskiego (Szczyrk Gondola) na Halę Skrzyczeńską pokonuje 410-metrową różnicę wysokości, ma długość 1 488 m, jej dolna stacja znajduje się na wysokości 591 m n.p.m., a górna na wysokości 1 001 m n.p.m. Przepustowość nowej kolei gondolowej wynosi 3 000 os./godz., a czas jazdy wynosi 4 min i 8 sek.

Oficjalne otwarcie sezonu w Szczyrku zaplanowano na sobotę 16 grudnia 2017 r.

DSC09745

GOPASS – karnet na stok narciarski

Ośrodek Szczyrk w tym sezonie po raz pierwszy zostanie włączony do programu lojalnościowego GOPASS spółki TMR. Posiadacze karty GOPASS otrzymują wiele korzyści, karta oszczędza przede wszystkim ich czas i pieniądze, ponieważ mogą kupować przez e-shop www.gopass.pl bezpośrednio z domu i w dodatku w najniższej cenie. W sezonie zimowym 2017/18 zainteresowani kartą GOPASS mogli kupić w przedsprzedaży całosezonowy karnet narciarski za jedynie 899,00 PLN, tzw. Sprytną Sezonówkę. Z wykupionym pakietem poszerzonym „Szczyrk+Tatry“ narciarze na jeden karnet mogą szusować przez cały sezon w najlepszych ośrodkach narciarskich Jasna Tatry Niskie, Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec i Jezioro Szczyrbskie. Członkowie programu GOPASS uzyskują lepsze ceny w restauracjach, barach apres-ski, w wypożyczalniach i sklepach sportowych, otrzymują różne nagrody w postaci punktów lojalnościowych, które mogą następnie wykorzystać na rożne usługi.

NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE O OŚRODKU

Więcej informacji o ośrodku i jego ofercie otrzymają Państwo codziennie pod numerem +48 33 817 87 40, pod adresem info@szczyrkowski.pl lub na stronie ośrodka www.szczyrkowski.pl.