Bądź ponad chmurami, czyli 5 lodowców Tyrolu.

Kaunertaler-Gletscher_skifahren

Pięć majestatycznych lodowców leży w tyrolskiej krainie i oferuje niezapomniane przeżycia w wysokogórskim świecie Alp. Rozpocznij ten sezon na wysokości powyżej 3.000 metrów.

Tu można przenieść się do ekscytującego świata Jamesa Bonda, odwiedzić legendarny park śnieżny lub wybrać na przejażdżkę najnowocześniejszymi wyciągami kanapowymi – każdy z pięciu lodowców Tyrolu ma do zaoferowania coś wyjątkowego.

Pitztaler-Gletscher_wildspitzbahn.jpG

Odkryj świat wysokich gór powyżej 3000 metrów. Co jest najlepsze na pięciu tyrolskich lodowcach? Ciężko zdecydować! Jedno jest pewne: 5 tyrolskich lodowców to nie tylko ośrodki narciarskie. Te góry dają niesamowite wrażenie bycia ponad resztą świata. Gdy znajdujesz się 3 000 metrów nad poziomem morza masz większą radość z jazdy na nartach, gwarancję zachwycających, panoramicznych widoków. Na tyrolskich lodowcach otacza Cię najnowocześniejsza infrastruktura, tutaj możesz też liczyć na kulinarne doznania i na to, że zawsze będziesz w samym centrum najciekawszych wydarzeń. Pięć lodowcowych ośrodków narciarskich w Kaunertal, Pitztal, Sölden, na Lodowcach Stubai i Hintertux oferuje ponad 300 kilometrów tras narciarskich. Znajdziemy tu też rozmaite warianty zjazdów alternatywnych i parki śnieżne. Dzięki karnetowi White5 oraz karcie Snow Card Tirol- dedykowanej tym, którzy lubią jeździć długo i dużo- można poznać pełnię możliwości lodowcowych ośrodków narciarskich. Karta Snow Card Tirol obowiązuje już od jesieni, ponieważ lodowce Tyrolu mają wyjątkową zaletę – tutaj sezon narciarski zaczyna się już jesienią, można tu jeździć na nartach dużo wcześniej niż w innych ośrodkach narciarskich i to na najlepiej przygotowanych trasach. Dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się wiosną sportami zimowymi wiosną, 5 lodowców Tyrolu oferuje najlepsze warunki na stokach, przytulne słoneczne tarasy i zachwycające panoramiczne widoki. To narciarstwo na najwyższym poziomie i do tego przez większość sezonu – w promieniach słońca. Na wysokości 3.000 metrów ponad poziomem morza 80 procent opadów spada w postaci śniegu. Dla porównania w Innsbrucku jest to tylko 10 procent. Na 5 lodowcach Tyrolu średnia głębokość pokrywy śnieżnej sięga 6 metrów. Wyżej mamy po prostu lepszą pogodę: to nie mit, pogoda na lodowcach jest bardziej słoneczna niż w dolinie. Dzięki zjawisku inwersji jesienią i zimą na wysokości 3 000 metrów jest często słońce i doskonała widoczność, podczas gdy w niżej położonych regionach występują mgły. Z góry widać więcej: po przekroczeniu granicy 3 000 metrów z każdym metrem wysokości widok staje się bardziej fascynujący. Z punktów widokowych i spektakularnych platform widokowych w lodowcowych ośrodkach narciarskich rozciąga się zachwycający widok na pięćdziesiąt okolicznych trzytysięczników.

Bądź ponad: wysokość ma znaczenie www.lodowce.tirol.at

Informacja prasowa od 5 Lodowców Tyrolu.