Bielizna termoaktywna  Helly Hansen

Bielizna termoaktywna to flagowy produkt marki Helly Hansen. Już  kolejny rok z rzędu zdobywa w Polsce tytuł najlepszego produktu w swojej kategorii podczas targów Snow Expo w Warszawie. Nagrodę  Best in Snow Expo – przyznaje jury, w którego składzie zasiadają eksperci  – dziennikarze sportów zimowych  i sami sportowcy. Produkty zachwycają nie tylko technologią ale również designem. Śmiałe, skandynawskie wzornictwo sprawia, że ta część garderoby jast naszym  mocny punktem sportowej stylizacji.

Odpowiednio dobrana bielizna termo aktywna to gwarancja komfortu nawet podczas ekstremalnie zimnych dni.  Zdaniem Adama Maraska, zawodowego ratownika TOPR, uczestnika wielu wypraw ratunkowych, odzież termoaktywna najlepiej spełnia swoją funkcję, kiedy stosowana jest warstwowo, poczynając od bielizny „oddychajacej”, przez warstwy ocieplające i oddychające po zewnętrzną warstwę chroniącą przed opadami i wiatrem, posiadającą jednocześnie właściwości paro-przepuszczalne. Oczywiście w zależności od warunków atmosferycznych, temperatury i rodzaju aktywności można używać także jedynie konkretnych warstw odzieży.

Kolekcja bielizny Helly Hansen dzieli się na trzy  kategorie przypisane intensywności naszej aktywności fizycznej i temperaturze otoczenia.

HH Lifa– to bielizna do dużej intensywności ruchu lub na aktywność przy stosunkowo wysokiej temperaturze otoczenia

HH Lifa Merino– niepowtarzalna hybryda dwóch warstw – poliamidu, który odciąga wilgoć od skóry i wełny merynosa utkanej na poliamidzie, która daje nam izolację. Ta bielizna znakomicie spisuje się przy niskich temperaturach, kiedy trzeba błyskawicznie odprowadzić pot od skóry i odizolować ją od zimna

HH Merino– czysta wełna – tkana w taki sposób, aby nie podrażniać skóry, nie drapać. Znakomicie izoluje – idealna również na zimowe spacery

O Helly Hansen

Założona w 1877 roku, w Norwegii, marka Helly Hansen wciążulepsza swojąprofesjonalnąodzież, która ochrania ludzkie życie i pozwala czerpać niego radość.

Dzięki  doświadczeniu czerpanemu z życia i pracy w najsurowszych warunkach naszej planety, firma stworzyła długąlistęinnowacji rynkowych, między innymi pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał, który powstał prawie 140 lat temu. Kolejne przełomowe odkrycie to pierwszy materiał typu polar stworzony przez Helly Hansen w latach 60., a także stworzonąw latach 70. pierwsząliniętechnicznej bielizny termoaktywnej, wykonanej w technologii LIFA®Stay Dry.  Firma jest też  autorem wielokrotnie nagradzanego systemu H2Flow, pozwalającego na regulacjętemperatury ciała w dzieży technicznej.

Helly Hansen to światowy lider zarówno w produkcji odzieży żeglarskiej, narciarskiej oraz roboczej. Odzież narciarską od Helly Hansen nosi ponad 55 000 profesjonalnych narciarzy reprezentacji olimpijskich, reprezentacji narodowych i profesjonalni instruktorzy i przewodnicy w ponad 200 ośrodkach i kurortach narciarskich. Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, odzież miejska, obuwie są sprzedawane w ponad 40 krajach i cieszą się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji Helly Hansen,