Skiers’ Christmas 3 Zinnen- Południowy Tyrol zaprasza na Święta

074_171203_3zinnen-christmas_manuelkottersteger_20171203-DI7R8384 (2)
Ośrodek narciarski Drei Zinnen Dolomiten (wł. Tre Cime Dolomiti) to symbol Dolomitów, gór wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zawdzięcza swoją nazwę trzem charakterystycznym, poszarpanym szczytom na wysokości 3003 metrón.p.m.
award-min-1
Podczas trzeciej edycji targów „SNOW EXPO – nie tylko dla narciarzy” w październiku 2018 roku na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie Drei Zinnen Dolomites został zwycięzcą Snow Expo Award 2018/19 w kategorii: Najlepszy ośrodek narciarski poza granicami Polski. Tradycyjnie wystawcami byli przedstawiciele europejskich ośrodków narciarskich i producenci sprzętu zimowego. Drei Zinnen Dolomites otrzymał nagrodę z kilku powodów. Pierwszy to ośnieżone, monumentalne szczyty Dolomitów, gdzie słońce świeci średnio przez 300 dni w roku, także zimą. Drugi to nowoczesna infrastruktura narciarska dla doświadczonych i początkujących narciarzy. W Południowym Tyrolu kultura alpejska spotka się ze śródziemnomorską, co przekłada się na wyśmienitą kuchnię i wyborne wina. Południowy Tyrol oferuje wspaniałą rozrywkę, także dla najmłodszych narciarzy.
Na Boże Narodzenie i Nowy Rok Drei Zinnen Dolomiten przygotował specjalny program”Skiers’ Christmas 3 Zinnen”; od 1 grudnia 2018 do 6 stycznia 2019 roku wszyscy Goście mogą spodziewać się wielu atrakcji.
W czasie trwania „Skiers’ Christmas 3 Zinnen”14 rustykalnych chat na stokach przygotowało we współpracy z utytułowanymi szefami kuchni – zdobywcą gwiazdki Michelin Chrisem Oberhammerem, Markusem Holzerem oraz Josefem Mühlmannem – specjalne menu dla narciarzy. Przez cały grudzień w chatach biorących udział w akcji będzie można zjeść między innymi boczek duszony w piwie, makaron z jagnięciną, ziemniaczane tarty z kapustą, focaccię z kozim serem i musztardą, wytrawny strudel z ziołami i wędzonym mięsem, risotto z dynią i serem czy konopne ravioli nadziewane dynią z anyżem i kozim serem. Będą to,  jak mówi Oberhammer, dania na Boże Narodzenie Narciarzy zwykle nie spotykane w schroniskach górskich.

A w okresie świątecznym na stokach wokól Drei Zinnen będzie o dużo akcentów świątecznych, zwłaszcza dla dzieci. Będą chatki ze skrzynkami na listy do Świętego Mikołaja, na szczycie stacji na Croda Rossa, u podnóży wielkiej rodziny bałwanów będzie czekał Renifer Rudi  ze swoim stadem reniferów i z saniami wypełnionymi prezentami.
Event Helm ©arminhuber_low-6
Na szczycie Monte Elmo stoi wielka choinka z tysiącem lampek i świąteczne miasteczko dla najmłodszych.
Poza atrakcjami na stoku w czasie świąt niemal w każdym miasteczku Południowego Tyrolu organizowane są jarmarki świąteczne – Christkindlmarkt z wyjątkowym magicznym klimatem.
Jak przystało na tę świąteczną porę roku, ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomites oferuje również wspaniałe oferty.
Przy rezerwacji pobytu na cztery dni, płaci się tylko za trzy albo można spędzić tu osiem dni w cenie sześciu.
Stoki narciarskie są otwarte 1 grudnia.
Materiał otrzymany od Consorzio 3 Zinnen Dolomites