Co nowego w Zillertal tej zimy?

gondel_01

W regionie Zillertal znaleźć można wszystko, czego narciarz zapragnie: od spokojnych zjazdów rodzinnych po pochyłe stoki, strome zbocza i zjazdy w głębokim śniegu lodowca. Hochfügen, Speljoch, Hochzillertal, Zillertal Arena, Ski Zillertal 3000 oraz lodowiec Hintertux zapraszają. To prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. Ofertę uzupełniają funparki dla snowboardzistów, przedszkola narciarskie i tory saneczkarskie.

W tym sezonie zimowym narciarze mogą oczekiwać jeszcze więcej atrakcji i dobrej zabawy: www.zillertal.at/en/tips/winter/skiareas/news.html

Od 15 grudnia 2018 r. nowoczesna, 10-osobowa gondola Möslbahn firmy Doppelmayr z najnowszej generacji D-Line połączy  miejscowość Mösl w Hochschwendberg ze szczytem Penken. Möslbahn będzie przewozić około 2000 osób na godzinę do centrum ośrodka narciarskiego na górze Penken. Oprócz gondoli, w Mayrhofen kosztem 2,7 mln euro powstaną też nowe trasy narciarskie o łącznej długości 1,2 km.

Snowlicious_branding_Hochfuegen_7b8168cd43

Alexander Fankhauser, kucharz z Zillertal z gwiazdką Michelin z Zillertal, którego kuchnia została oceniona świetnie także przez Gault Millau, przyjeżdża na stoki  430-konnym pługiem PRINOTH. Ma kuchnię w środku maszyny, DJ na dachu zapewnia odpowiedni nastrój. Po przekąsce z kuchni można zakończyć obiad lodowatym koktajlem w śnieżnej barce w strefie relaksu. Jest to unikalna degustacja w Hochfügen.

Kidsslope Rastkogel – najnowsza atrakcja Ski & Glacierworld Zillertal 3000 znajduje się w samym sercu regionu narciarskiego Rastkogel, niedaleko górnej stacji kolejki linowej Rastkogel. Nowy Kids Slope Rastkogel zachęca młodych narciarzy i snowboardzistów do przejazdu przez duży śnieżny tunel. W tunelu jest szereg zabawnych elementów, ostre zakręty, długie łuki i duże ręce, co gwarantuje mnóstwo zabawy aż do mety.

Informacja prasowa od Zillertal Tourismus GmbH