Region narciarski SKI WELT Wilder Kaiser Brixental inwestuje 73,4 mln Euro w najnowocześniejsze wyciągi narciarskie.

Salvistabahn-Itter

W ośrodku narciarskim budowane są obecnie cztery nowe koleje górskie – dwie z nich zostaną uruchomione tej zimy. Nowe budynki reprezentują nowy wymiar komfortu, obsługi i prędkości w jednym z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich na świecie.

Talstation-Zinsbergbahn

Pierwszy połączony wyciąg Alp Kitzbühel’skich

SkiWelt Brixen im Thale
Począwszy od sezonu zimowego 2019/20, w SkiWelt Brixen im Thale będzie działać nowy wyciąg kombinowany Hi-Tech8 / 10 CGD za 15,5 miliona euro, który zastąpi stary 4-osobowy wyciąg krzesełkowy. Nowa kolej Zinsberg będzie wówczas składać się zarówno z przestronnych panoramicznych gondoli dla 10 osób, jak i wygodnych 8-osobowych foteli z podgrzewanymi siedzeniami i osłonami chroniącymi przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.Aby spełnić wymagania ekologiczne, na górnej stacji zostanie zainstalowany duży system fotowoltaiczny.

DANE TECHNICZNE ZINSBERGBAHN są imponujace.
Kombinacja 10-osobowej panoramicznej gondoli i 8-osobowego wyciągu krzesełkowego z osłoną chroniącą przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i ogrzewanymi siedzeniami (czynne przez cały rok)
Prędkość: 6,00 m / s
Wydajność: 3400 osób / g zimą i 1035 osób / g latem (tylko gondole)
www.skiwelt.at/zinsbergbahn-brixen

Ski World Westendorf
Powstaje niezwykle szybki, nowy wyciąg krzesełkowy do najwyższego punktu SkiWelt.
SkiWelt Westendorf czeka na duży projekt i zainwestował 15,5 miliona euro w nową budowę 8CLD / B Fleidingbahn. W rezultacie powstał jeden z najnowocześniejszych 8-osobowych wyciągów krzesełkowych z komfortowym zawieszeniem, podgrzewanymi siedzeniami i osłonami chroniącymi przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Nowa trasa oferuje narciarzom dłuższy stok, co zapewnia jeszcze więcej frajdy podczss zjazdów. Ze szczytu narciarze mogą podziwiać wyjątkową panoramę w najwyższym punkcie SkiWorld.

DANE TECHNICZNE
Ośmiosobowy wyciąg krzesełkowy z osłoną chroniącą przed warunkami atmosferycznymi i ogrzewaniem siedzenia
Prędkość: 6,00 m / s
Czas podróży: 4,82 min
Szybkość wywożenia : 2730 osób / g
www.skiwelt.at/fleidingbahn

Tymczasem SkiWelt Söll będzie miało do zaoferowania wycieczki ratrakiem po regionie .
Pistenraupen Tour oferuje wyjątkowe wrażenia podczas przejazdu na
500 konnym, dziewięciotonowym ratraku przez region SkiWorld Söll. Od początku stycznia do 14.03.2020 wycieczki w ratraku oferowane są od środy do piątku. Jednogodzinna przejażdżka kosztuje 65 EUR dla dorosłych i 40 EUR dla dzieci. Miejsce spotkania znajduje się na środkowej stacji SkiWelt Söll przed Hexentopf, o godz. 15.45 do końca stycznia i o godz. 16.00 od lutego. Wymagana jest terminowa rejestracja ze względu na ograniczone spotkania pod numerem telefonu +43 (0) 5333 5260 4444. Po wycieczce istnieje możliwość zjazdu gondolą od godziny, lub na sankach (nie wchodzi w skład zestawu) w dół doliny oświetlonym torem saneczkowym Hexenritt.
www.skiwelt.at/pistenraupentour

Perspektywy na 2020 rok.

Bergbahnen-Söll

SkiWelt Söll
Interaktywna gondola Hexenwasser od lipca 2020 r.
W Söll powstaje nowoczesna, 10-osobowa gondola na Hexenwasser, która będzie używana latem i zimą po zakończeniu budowy. Kolejka zostanie oddany do eksploatacji w lipcu 2020 r, zastępując poprzednią, 8-osobową kolej gondolową. Jazda gondolą będzie prawdziwym przeżyciem, dzięki interaktywnej inscenizacji z przyszłości. Przejażdżka „Gondolą wodną wiedźmy” jest przedstawiana jako wygodna przejażdżka słynną miotłą czarownic i opowiada zabawne i pouczające historie. Pod roboczym tytułem „Hexophonie” każda z 72 kabin ma swój własny motyw i historię, dzięki czemu goście mogą dostroić się do wrażeń na górze. Na pasażerów będą czekały także muzyczne niespodzianki. Przy dolnej stacji SkiWelt Söll, powstaje nowy utwardzony i oświetlony parking na 40 autobusów.

DANE TECHNICZNE GONDOLI WODNY HEX
Prędkość: 6m / s
Szybkość wywożenia: 3200 osób / g
Czas podróży: 6,76 min
www.skiwelt.at/hexenwasser-gondelbahn

Salvistabahn-Itter

SkiWorld Hopfgarten-Itter
SkiWorld Hopfgarten-Itter buduje obecnie najnowocześniejszą 10-osobową kolejkę gondolową, która zastąpi starą 4-osobową gondolę na czas sezonu zimowego 2020/21. Kolejka prowadzi do nieznanych wcześniej terenów, jest dłuższa o 650 niż wcześniej. Nowa Salvistabahn będzie wyposażona w panoramiczne gondole, a tym samym otworzy się widok na Małą Salve. Na nowej stacji pośredniej z restauracją, goście mogą wsiadać i wysiadać. W trakcie nowej konstrukcji można również tworzyć nowe stoki.

DANE TECHNICZNE SALVISTABAHN
Prędkość: 6 m / s
Wydajność: 2100 osób / godz
Czas podróży: 10 min

Na podstawie informacji prasowej od :

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental  Marketing GmbHA–6306 Söll  | Tel: +43 5333 – 400 |  office@skiwelt.at | www.skiwelt.a