Innowacyjna technologia ODLO I-Thermic czyli czas na SmartClothes.

Dzięki I-Thermic, inteligentnej technologii regulacji termicznej, dni, w których dobór odpowiedniej odzieży na stok stawał się wyzwaniem, a nadmiar lub brak dodatkowych warstw potrafił zepsuć twój idealny dzień na nartach, należą już do przeszłości!

Najnowsza innowacyjna technologia Odlo została uhonorowana prestiżowymi nagrodami CES Innovation Award 2019 oraz złotą nagrodą ISPO. 

W skrócie: technologia I-Thermic na bieżąco analizuje i reguluje ciepło ciała za pomocą inteligentnych czujników termicznych wplecionych w odzież. Zgodnie z koncepcją organicznego mapowania ciała elementy grzewcze są umieszczone w okolicy brzucha i nerek, dzięki czemu te newralgiczne strefy zachowują ciepło, co szczególnie istotne jest podczas uprawiania sportów typu stop-and-go, takich jak np. jazda na nartach. Aplikacja pozwala użytkownikowi regulować moc cieplną zgodnie z własnymi preferencjami, dzięki wcześniej spersonalizowanym ustawieniom.

I-Thermic ODLO odkrywa nowy wymiar odzieży sportowej, która wykorzystuje nowoczesne technologie. We współpracy z producentem MAS i specjalistą od oprogramowania Clim8 cienkie elementy grzewcze są płynnie łączone z tkaniną w I-Thermic i mogą być kontrolowane za pomocą aplikacji na smartfona. Wszystko to jest zasilane małym akumulatorem, który ukryty jest w dyskretnej kieszeni. Zgodnie z koncepcją organicznego mapowania ciała, elementy grzewcze są umieszczone w okolicy brzucha i nerek, aby wrażliwe strefy naszego ciała zachowały ciepło.

Wprowadzanie danych osobowych i ustawienie preferowanej temperatury oraz innych parametrów za pomocą smartfona jest szybkie i łatwe. Po skonfigurowaniu systemu I-Thermic zintegrowane czujniki automatycznie regulują temperaturę. Nagrzewa się on, gdy temperatura ciała spada poniżej strefy komfortu i zatrzymuje się, gdy powróci do preferowanego zakresu. Możesz ręcznie ustawić temperaturę w dowolnym momencie za pomocą telefonu. System ten jest intuicyjny w użyciu i dynamiczny w działaniu. Naładowana bateria wystarczy na około cztery godziny aktywnego użytkowania. Zwykle wystarcza to, aby zapewnić komfort podczas normalnego dnia na stoku (więcej ciepła potrzebujesz, gdy siedzisz na wyciągu, ale mniej, gdy jedziesz na nartach).

Zastosowane elementy grzewcze nie mają wpływu na niezwykłą elastyczność produktu. Nie czujesz ich, są praktycznie niewidoczne. I-Thermic to tak naprawdę druga warstwa, którą możesz używać nie tylko podczas uprawiania sportu, ale i każdego dnia.

Co ciekawe, współpraca ODLO, MAS i Clim8 wywarła wpływ na CES® – największe na świecie targi elektroniki, znane jako miejsce wprowadzania innowacyjnych produktów na rynek. Podczas prestiżowego wydarzenia w Stanach Zjednoczonych I-Thermic zdobył nagrodę Best Product Award 2019 w kategorii „Technologie do noszenia”. Na wiodących targach branży sportowej ISPO w Monachium technologia I-Thermic firmy Odlo została również wybrana złotym zwycięzcą w kategorii Snowsports, Hybrid Midlayers.

I-Thermic będzie dostępny jako druga warstwa (ODLO I-THERMIC 1/2 Zip Midlayer ) od listopada 2019 r. w wersji dla kobiet i mężczyzn. 

Jedno jest pewne: ODLO aktywnie bierze udział w projektowaniu przyszłości i stale pracuje nad tym, aby być o krok do przodu. #OneStepAhead