Mindbender. K2 prezentuje nowe narty i buty.

Narty Mindbender 108Ti

Niektórzy mówią że są za szerokie , inni że za wąskie. To jednak wszystko są plotki. Narciarze którzy spróbują nart Mindbender 108Ti zaprzyjaźniają się z długimi liniami szybciej i jeżdżą bardziej agresywnie niż robili to wcześniej. Mindbender jest obdarzony między innymi technologią Y-Beam czyli tytanowym laminatem zapewniającym precyzję w prowadzeniu, skręcie, moc pod stopami i stabilność w ogonie, przy jednoczesnym zachowaniu skrętności potrzebnej w jeździe freeride. W nadchodzącym sezonie warto zwrócić uwagę na ten właśnie model – Mindbender 108Ti. Inaczej skonstruowane niż narty K2 z grupy Factory Team (Catamaran , Marksman) które są nartami zbudowanymi bardziej na warunki amerykańskie, bardziej ukierunkowane na jazdę w głębokim puchu. Ze względu na obfitość tego naturalnego dobra jakim niebo obdarowuje naszych za oceanicznych przyjaciół modele te w ich warunkach spisują się idealne, w polskich i europejskich realiach ważniejsza jest sztywność i trzymanie krawędzi w skręcie przy zróżnicowanych, często twardych warunkach śniegowych jakie występują w większym stopniu niż świeży opad. Mindbender jest więc idealną propozycją nart freeridowych do działań w naszej części świata. To wszystko sprawia, że jest to sprzęt o wiele chętniej wybierany i doceniany w naszej szerokości geograficznej. Dostępne długości: 172, 179, 186, 193. Promień skrętu: 22,9m @186cm. Rdzeń: Jodła/Osika. Konstrukcja: Torsion Control Design, Ti Y-Beam, PowerWall.

Ti Y – Beam

To metalowy laminat umiejscowiony na drewnianym rdzeniu nart. Posiada on odpowiedni kształt, przypominający literę „Y”. Laminat ten daje precyzję w skręcie (przednia część nart) moc i trzymanie krawędzi (środkowa część) oraz stabilność (tylna część). Wszystkie te cechy potrzebne są do odpowiedniego prowadzenia nart podczas jazdy freeride. Precyzyjnie umiejscowiony laminat „Y” zapewnia sztywność skrętną narty, zachowując równomierny flex, który zapewnia kontrolowanie mocy na całej długości narty. 

PowerWall 

Dzięki zastosowaniu powiększonych ścianek bocznych ABS , przekaz energii z nart na podłoże jest znacznie zwiększony. Ścianki ABS są wsunięte w drewniany rdzeń, w środkową część narty. Dzięki temu przekaz energii na narty jest bezpośredni i precyzyjny.

Buty narciarskie Mindbender 120

Nowy model butów free-turowych. W pełni termoformowalny, wypełniony technologiami pozwalającymi ci cieszyć się jazdą jak i swobodnym podchodzeniem. Super lekka, skorupa Powelite Shell (waga 1650 gram) dzięki użyciu czerech rodzajów sztywności materiału TPU, buty Mindbender K2 posiadają różną twardość w zależności od strefy. Najtwardszą częścią jest umieszczony z tyłu butów materiał Powerfuse Spyne (najbardziej wpływająca strefa na ogólną sztywność konstrukcji), kolejny, mniejszy stopień twardości to dolna część butów (umieszczona bezpośrednio nad podeszwą), następnie środkowa cześć skorupy (ona również na wpływ na przekaz energii buta na narty) i ostatnia najbardziej miękka – strefa wkładania stopy do buta, czyli miejsce bezpośrednio pod klamrami (ta ma największy wpływ na wygodne zakładanie/ściąganie butów). Wszystko po to aby twardość, przekaz energii był znakomity a zarazem waga, a co za tym idzie również wygoda były bezkompromisowe. Buty zapewniają doskonały przekaz energii, z kolei odpowiedni flex oraz niezrównane dopasowanie do stopy uzyskać można dzięki zastosowanym wkładkom Ultralon – PrecisionFit Pro Tour. Wkładki Ultralon dopasowują się do indywidualnego kształtu stopy pod wpływem naturalnego ciepła stopy. Możemy również przyśpieszyć ten proces wygrzewając wkładki w specjalnych piecykach. Operację taką zaleca się przeprowadzeniu tylko wykwalifikowanemu serwisowi bootfit. Buty fabrycznie z podeszwami GripWalk. Ripcord Power Cinch Strap – górny, bardzo wygodny w użyciu strap pozwalający w precyzyjny i łatwy sposób ustawić docisk jazda/podchodzenie. 10-17 stopni pochylenia przedniego, 50 stopni ogólnego zakresu ruchu, buty kompatybilne również ze standardowymi wiązaniami do narciarstwa alpejskiego. Wewnętrzny botek z elastycznymi sznurówkami, używanymi przy podchodzeniu aby maksymalnie unieruchomić stopę, botek posiada również „flex zones” strefy zgięcia. Górna część buta – Cuff wykonana jest z materiału ekologicznego Pebax Bioresin. Flex: 130, szerokość: 98mm, wkładka: PrecisionFit Tour Light Intuition. Dostępne rozmiary: 24.5, 25.5, 26.5, 27.5, 28.5, 29.5, 30.5.