Zimowe nowości Ziemi Salzburskiej 2019/20

Top-of-Salzburg-Gipfelwelt-3000-Kitzsteinhorn-c-Kitzsteinhorn-scaled.jpg

Ziemia Salzburska zalicza się do najatrakcyjniejszych i najnowocześniejszych destynacji narciarskich w Alpach. Salzburskie ośrodki narciarskie i właściciele hoteli inwestują każdego roku w poprawę infrastruktury i komfortu gości oraz w zapewnienie im świetnych warunków śniegowych. Stawiają też mocne akcenty w zakresie poprawy jakości serwisu i urozmaiconych form wypoczynku. W ten sposób goście mogą spędzić tu swoje ferie zimowe w zróżnicowany sposób, korzystając z najwyższego standardu świadczeń. „O poprawę jakości i atrakcyjności urlopu będziemy się starać także w sezonie zimowym 2019/20. Celowi temu służą nowe, komfortowe koleje linowe i wyciągi narciarskie oraz nowe lub unowocześnione hotele, atrakcyjne pakiety pobytowe oraz interesujące imprezy sportowe i rozrywkowe”, zapewnia Leo Bauernberger, szef biura promocji regionu SalzburgerLand Tourismus. Ziemia Salzburska oferuje tylko to, co najlepsze, a jest tak blisko!

Nowe koleje linowe i wyciągi narciarskie

„3K K-onnection“ na Kitzsteinhorn w Kaprun. Wraz z otwarciem 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection realizacji doczekał się projekt planowany od pokoleń. Dzięki dostępowi do stacji narciarskiej na lodowcu Kitzsteinhorn bezpośrednio z centrum kurortu, Kaprun oferuje po raz pierwszy model ´Ski-in-Ski-out`. Oznacza to, że teraz dotrzemy bez odpinania nart do stoków narciarskich ze stuprocentową gwarancją śniegu. Już sama podróż ze wspaniałą panoramą Alp jest niezapomnianym przeżyciem i otwiera zupełnie nowe perspektywy. Nowe połączenie linowe spina ze sobą centrum miasteczka Kaprun, górę Maiskogel i lodowiec Kitzsteinhorn. Pierwsza trzylinowa kolej obiegowa na Ziemi Salzburskiej posiada 32 kabiny mieszczące po 32 osoby. Drogę ze stacji Maiskogel do Langwied na 1975 m n.p.m. pokonuje w 9 minut. Familijna stacja narciarska Maiskogel zyskała dzięki temu bezpośrednie połączenie z lodowcem. Pierwsze kroki w tym kierunku podjęto już zimą 2018/19, budując kolej MK Maiskogelbahn. W ten sposób w efekcie końcowym powstała sieć sześciu kolejek linowych, które wiozą narciarzy z centrum Kaprun pokonują cztery strefy wegetacji i docierają do „Top of Salzburg“ na 3.209 m n.p.m. na Kitzsteinhornie. Droga panoramiczna o długości 12 km jest nie tylko najdłuższą ciągłą drogą linową, ale, pokonując 2261 m wysokości, posiada największe przewyższenie w Alpach Wschodnich.

www.kitzsteinhorn.at

zellamseeXpress – Sekcja I w Zell am See

zellamseeXpress tworzy atrakcyjne połączenie ze Schmittenhöhe w Zell am See do Glemmtal w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Droga zellamseeXpress została przedłużona od istniejącej już stacji do Viehhofen, przez co stworzono nowy dostęp do familijnej stacji narciarskiej Schmittenhöhe. W Viehhofen powstaje obecnie nowoczesna stacja dolna z parkingami, sklepami sportowymi i centrum informacyjnym. Dziesięcioosobowa, jednolinowa kolej obiegowa ma przepustowość 2800 narciarzy na godzinę. Wraz z nowym odcinkiem dojdzie 25 kabin wyposażonych w ogrzewane siedzenia i Wi-Fi. Dodatkowe gondole wyposażone w jukeboxx oferują rozrywkę muzyczną. Wraz z oddaniem do użytku zellamseeXpress przed amatorami białego szaleństwa otworzy się jeden z największych i najbardziej urozmaiconych terenów narciarskich w Austrii.

www.schmitten.at

Poprawa jakości we wszystkich salzburskich ośrodkach narciarskich

Wszystkie ośrodki narciarskie Ziemi Salzburskiej nieustannie inwestują w urządzenia naśnieżające. Obecnie 90 procent wszystkich stoków może być już sztucznie dośnieżanych. Ponadto operatorzy wciągów narciarskich i kolejek każdego roku dokładają wszelkich starań, by poprawić jakość serwisu.

www.salzburgerland.com

Ponadregionalny karnet narciarski

SKI ALPIN CARD – wspólny karnet trzech regionów

Zimą 2019/20 wchodzi w życie SKI ALPIN CARD – nowy, uniwersalny karnet honorowany w trzech renomowanych regionach narciarskich: Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Schmittenhöhe w Zell am See oraz Kitzsteinhorn w Kaprun. Karta umożliwia dostęp do 408 km nartostrad, 121 kolejek i wyciągów oraz mnóstwa innych atrakcji. Wszystkie stoki objęte kartą gwarantują pewny śnieg. Tworząc związek karnetowy, trzy renomowane ośrodki narciarskie tworzą przejrzyste oferty. Od teraz we wszystkich obowiązywać będą jednolite ceny na jednodniowe i kilkudniowe karnety narciarskie oraz karty całoroczne i sezonowe.

www.alpincard.at

Ski amadé Guide App z funkcją Friend Tracker

Popularną aplikację ‚Ski amadé Guide‘ zaktualizowano i wzbogacono o nowe funkcje. Oprócz informacji związanych z regionem i dokładnym Tracking- i Routing-Tool oferuje teraz także mapy 3D w postaci zdjęć, które są pomocne narciarzom w przygotowaniu idealnego dnia na stoku. Powstała też inna nowa, bardzo praktyczna funkcja: Friend Tracker. Posiadacze aplikacji mogą teraz lokalizować na stokach swoich przyjaciół, którzy także z niej korzystają.

www.skiamade.com

First. Track – jako pierwszy na stokach Obertauern

Ośrodek Obertauern stworzył w kooperacji z firmą „Almdudler“ nową ofertę dla narciarzy. Tutejsze stoki można teraz poznawać z lokalnym instruktorem narciarskim w promieniach wschodzącego słońca, zanim wyjdą na nie inni narciarze. Niebywałą przyjemnością jest jazda po gładziutkim, jeszcze nie rozjeżdżonym śniegu. Po szusowaniu zaplanowany jest brunch w schronisku narciarskim, a uczestnicy porannej eskapady otrzymają w prezencie wypełniony niespodziankami plecak Ortovox. W wybranych terminach i po uprzednim zgłoszeniu.

www.obertauern.com

www.obertauern-tickets.com

Materiał promocyjny otrzymany od SalzburgeLand Tourismus GmbH