Thule Vector – box dachowy dla wymagających.

Nacka Basket, Lund, 19 February, 2019 , Sweden. © 2019 Daniel Ahlgren

Na polskim rynku pojawił się właśnie nowy box dachowy Thule Vector. To model absolutnie „topowy” w ofercie szwedzkiego producenta, łączący wyrafinowane wzornictwo, doskonałą aerodynamikę oraz zestaw unikalnych funkcji, ułatwiających codzienne użytkowanie boxa. Przedstawiciele Thule zapewniają, że Thule Vector to najlepiej wyglądający box na rynku – zaprojektowany tak, by idealnie wpisywał się i uzupełniał stylistykę najlepiej wyglądających współczesnych aut. Warto się nim zainteresować w kontekście zimowych wyjazdów – bo doskonale nadaje się m.in. do transportowania nart i snowboardów.

Stylowy, sportowy i wyrafinowany – taki właśnie jest Thule Vector, kufer ustanawiający nowy standard w świecie boxów samochodowych i idealnie dopełniający stylistykę nowoczesnych aut. Box wyróżnia się m.in. praktycznie niezauważalną linią połączenia pokrywy z podstawą boxa, a także charakterystycznym pochylonym przodem. Wszystko to nie tylko świetnie wygląda i doskonale pasuje do linii nowoczesnych aut, ale zapewnia również doskonałe właściwości aerodynamiczne – co przekłada się na ograniczenie zużycia paliwa oraz zminimalizowanie ew. hałasu. 

Thule Vector wyposażony został również w zestaw funkcji, które zapewnić mają użytkownikowi wygodne obsługiwanie boxa – tym, co zdecydowanie rzuca się w oczy, jest bazujący na diodach LED system jednolitego, białego podświetlenia wnętrza. Świetnym rozwiązaniem jest również miękka, filcowa wyściółka podstawy, dzięki której wibracje i drgania ograniczone są do minimum, a bagaż nie przysuwa się (co istotne, można ją łatwo wyjąć – np. w celu oczyszczenia po wypadzie narciarskim). 

Oczywiście, w modelu Thule Vector znajdziemy wszelkie inne zaawansowane funkcje znane z innych boxów dachowych Thule – czyli m.in. możliwość otwierania z dwóch stron auta (za sprawą synchronizowanych siłowników możemy to zrobić praktycznie bez wysiłku), zamek SlideLock (dzięki któremu zawsze wiemy, czy box jest poprawnie zamknięty), czy mocowanie do bagażnika bazowego z systemem PowerClick, który kliknięciem sygnalizuje, że box jest bezpiecznie dopięty. 

Dodajmy, że Thule Vector występuje w 3 wersjach: M (medium), L (Large) oraz Alpine. Ta ostatnia to wersja dla użytkowników, którym zależy na maksymalnie niskim profilu boxa (np. dla właścicieli wysokich SUV-ów czy aut terenowych) – ale świetnie nadaje się ona też do transportowania nart i snowboardów (o długości do 200 cm). Narty i deski snowboardowe oczywiście można z powodzeniem transportować również w wersjach M (narty o długości do 185 cm) i L (do 205 cm). Do wyboru są też dwie wersje kolorystyczne: Black Metallic i Titan Matte.

Thule Vector Alpine
Thule Vector Black Metallic
Thule Vector Titan Matte

Ceny nowych boxów startują od 6699 zł za wersję M. Więcej informacji znaleźć można na stronie Thule.