„W życiu piękne są tylko chwile”. Wystawa prac Magdaleny Gądek, autorki okładki ostatniego wydania Ski Magazyn’u.

W kawiarni Kmicic w Zakopanem, odbył się wernisaż wystawy Magdaleny Gądek „W życiu piękne są tylko chwile”, która będzie dostępna do 29 lutego 2020.

Magdalena Gądek jest architektem i art.plastykiem, absolwentką Politechniki Krakowskiej Wydziału Architektury i Urbanistyki. Korzystając z wymiany studenckiej “Erasmus” przez rok kontynuowała studia w Hiszpanii na wydziale Architektury i Wydziale Sztuk Pięknych w Walencji. Studia ukończyła w 2009 roku dyplomem “łączonym” Politechniki Krakowskiej i Politechniki w Munster w Niemczech. Magda, urodzona w Zakopanem, pochodzi z rodziny architektów, jej mama Magda maluje wyjątkowe obrazy na szkle. Sasana bo takiego pseudonimu używa Magda, jest wnuczką słynnego polskiego narciarza, Stanisława Marusarza. Zatem tematyka narciarska w jej twórczości ma mocne, rodzinne, głęboko sięgające w historię narciarstwa korzenie.

W swoich pracach inspiruje się latami 20, oraz 50 ubiegłego wieku.

Zawodowo Magda zajmuje się także grafiką komputerową, ilustrowaniem książek, gazet, komiksów, czasopism, kalendarzy, projektowaniem ilustrowanych ręcznie tapet na ścianę i szkło. Jej prace zdobią min. wnętrza popularnego centrum basenów i spa w Termach Chochołowskich.

Magda, specjalnie dla ostatniego wydania naszego magazynu, zaprojektowała okładkę. Ujęła nas niekonwencjonalnym i nieco żartobliwym podejściem do tematu narciarstwa, nawiązując do czasów jego rozkwitu, które dynamicznie rozwijane było w elitarnych kręgach ówczesnej ibohemy i potwierdzane licznymi osiągnięciami współczesnych sportowców, rozwijąc się w szalonym tempie. Z prac Magdy emanuje ciepło, radość i nostalgia do dawnych czasów, podkreślone żywymi kolorami i przewymiarowanymi postaciami w strojach z epoki.

Wystawę odwiedziło dobrze ponad 100 osób skupionych w środowiskach sztuki, sportu jak i miłośników gór i tradycji. Jej prace zostały przyjęte z entuzjazmem a okładkę naszego magazynu uznano za trafioną w 10.

Życzymy Magdzie sukcesów i rozwoju w jej pracy zawodowej, zawsze radości w życiu i tej odrobiny szczęścia, która potrzebna jest na drodze rozwoju zawodowego.

Magdalena Gądek Fb

Magda Instagram