Zimowy wypoczynek w ośrodkach PKL

Dobrze przygotowane trasy o różnym stopniu trudności zlokalizowane w Tatrach i Beskidach, szkoły narciarskie dla dzieci i dorosłych oraz bogata oferta gastronomiczna – to wszystko znaleźć można zimą w ośrodkach Polskich Kolei Linowych. Sezon narciarski na Jaworzynie Krynickiej już się rozpoczął, w pozostałych ośrodkach Grupy PKL trwają intenstywne przygotowania i naśnieżanie tras przed przyjęciem turystów, którzy chcą odwiedzić góry właśnie zimą.

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a ośrodki Grupy PKL przygotowują się do przyjęcia turystów spragnionych białego szaleństwa. Korzystne warunki pogodowe na Jaworzynie Krynickiej pozwoliły na otwarcie sezonu zimowego w sobotę, 14 grudnia. Narciarze mogą korzystać tam już z trzech tras o długości 2600 m, 700 m oraz 160 m. 

Pozostałe ośrodki PKL również przygotowują się do przyjęcia turystów. – Naszym celem jest zaprezentowanie gościom jak najbardziej różnorodnej zimowej oferty. Staramy się zapewnić rozrywkę dla całych rodzin i osób w każdym wieku. Po sportowych, narciarskich emocjach zapraszamy na spacer wśród iluminacji świetlnych Gubałówki czy Góry Parkowej i do skorzystania z naszej oferty gastronomicznej  mówi Daniel Pitrus, prezes PKL. 

Zima na sportowo

Na Jaworzynie Krynickiej miłośnicy sportów zimowych w pełni sezonu będą mieli do dyspozycji siedem różnorodnych tras narciarskich o łącznej długości prawie 10 km. Dzięki kompleksowej modernizacji systemu śnieżenia i sprzętowi do utrzymania śniegu, narciarze i snowboardziści nie muszą obawiać się o stan białej pokrywy. Dużą atrakcją jest Krynistler Snowpark o długości 1050 m ze skoczniami różnej wysokości oraz 17 przeszkodami takimi jak rury, poręcze i boxy. 

Ośrodek Jaworzyna Krynicka to świetne miejsce do rozpoczęcia przygody ze sportami zimowymi. W oficjalnej szkole narciarskiej Jaworzyna Krynicka przy dolnej stacji wykwalifikowani instruktorzy prowadzą lekcje indywidualne i grupowe.

Dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności ciekawą propozycją będzie oferta ośrodka PKL Mosorny Groń w Zawoi, gdzie na wymagających czeka położona u stóp Babiej Góry czarna trasa z homologacją FIS oraz oświetlony stok z czteroosobową koleją krzesełkową. Kiedy tylko pozwolą na to warunki śniegowe PKL otworzą też popularne i naturalne, wysokogórskie trasy na Kasprowym Wierchu w Dolinie Gąsienicowej (1400 m długości i 400 m różnicy wzniesień) i w Kotle Goryczkowym (1770 m długości i 602 m różnicy wzniesień). W ośrodku PKL Kasprowy Wierch w budynku stacji górnej dostępne są profesjonalny serwis narciarski i centrum testowe nart z topowej kolekcji Rossignol.  

Od małego na nartach

Na Jaworzynie Krynickiej dzieci w wieku od 3 do 14 lat mogą uczyć się jazdy na nartach w otwartej w ubiegłym sezonie Akademii Misia Polarnego, która oferuje bogaty program zajęć i animacji. W sezonie 2019/2020 najmłodsi będą mogli m.in. wziąć udział w zawodach sportowych – slalomie z pomiarem czasu. Nowością jest także szkolenie dla rodziców, którzy mogą szlifować swoje umiejętności w czasie gdy ich pociechy stawiają pierwsze narciarskie kroki. 

Na ośrodkach PKL na Górze Parkowej i Górze Żar dzieci od 3 roku życia mogą uczyć się w przedszkolach narciarskich, które zapewniają profesjonalną opiekę wykwalifikowanych instruktorów.    

Na trasę bez kolejki

Dzięki karcie PKLpass, która umożliwia zakup przejazdów na sześć kolei w ośrodkach PKL, narciarze nie muszą stać w kolejkach do kas. Wystarczy, że zarejestrują się na stronie www.pkl.pl, wybiorą odpowiedni dla siebie bilet lub skipass, a następnie odbiorą doładowaną nim kartę PKLpass w skipassomacie lub jednym z punktów BOK. – PKLpass świetnie sprawdził się już przez kilka sezonów. Zachęcamy naszych klientów do kupowania skipassów w sklepie internetowym PKL. To bardzo prosty sposób by bez zbędnego oczekiwania korzystać z tras i kolei ośrodków PKL– tłumaczy Daniel Pitrus, prezes PKL. 

Ośrodki PKL Palenica i Mosorny Groń w Zawoi należą także do projektu Tatry Super Ski, dzięki któremu na jednym skipassie można jeździć aż na 91 trasach w 17 stacjach narciarskich Podhala, Spisza i Pienin. 

Regionalne smaki dla każdego 

PKL oferują również turystom bogatą ofertę gastronomiczną. Dużą popularnością cieszy się najwyżej położona restauracja w Polsce ,,Poziom 1959’’, zlokalizowana przy górnej stacji ośrodka Kasprowy Wierch. Serwuje śniadania i dania obiadowe kuchni polskiej ze szczyptą podhalańskiego charakteru. Wnętrze restauracji nawiązuje stylistyką do historii narciarstwa i technologii kolei linowej. Na brak kulinarnych atrakcji nie będą także narzekać odwiedzający Jaworzynę Krynicką, gdzie od ubiegłego roku działa restauracja „Gondola”. Narciarze w ośrodku PKL Palenica zjedzą bardzo smaczne dania w restauracji „Pod Kolejką”.   

Aktualne informacje o funkcjonowaniu kolei w każdym z ośrodków, dostępności tras narciarskich i warunkach pogodowych można znaleźć na stronie www.pkl.pl.